Motoryzacja

Reading Rainbow - najchętniej dotowany projekt na KickStarterze

Filip Żyro
Reading Rainbow - najchętniej dotowany projekt na KickStarterze
12

Crowdfunding to zdecydowanie fenomen XXI w. Dzięki rozpowszechnieniu Internetu możliwe stało się finansowanie projektów na zasadach mikrodotacji. Nie da się zaprzeczyć, że największą popularnością w tych serwisach cieszą się projekty związane z rozrywką, elektroniką i gadżetami. Zatem cieszyć może f...

Crowdfunding to zdecydowanie fenomen XXI w. Dzięki rozpowszechnieniu Internetu możliwe stało się finansowanie projektów na zasadach mikrodotacji. Nie da się zaprzeczyć, że największą popularnością w tych serwisach cieszą się projekty związane z rozrywką, elektroniką i gadżetami. Zatem cieszyć może fakt, że nowym najnowszym liderem po względem ilość dotacji jest projekt edukacyjny.

Reading Rainbow to popularny telewizyjny program edukacyjny, którego historia sięga lat 80 tych. Seria telewizyjna propagowała czytanie wśród najmłodszych. Teraz właśnie dzięki crowdfundingowi inicjatywa zyskała drugie życie. W maju tego roku prowadzący program telewizyjny LeVar Burton wystartował z własnym projektem na KickStarterze. Burton zamierza przenieść znany z telewizji serialu edukacyjny, do świata elektronicznej rozrywki na miarę XXI w. W tym celu zamierza uruchomić stronę internetową i wypuścić serię aplikacji na urządzenia mobilne. Projekt Burtona przewiduje również przeniesie elementów edukacyjnych Reading Rainbow do świata realnego, poprzez wplecenie jego elementów w program edukacyjny w szkole.

Na chwilę obecną projekt wsparło ponad 95 tys. osób łącznie kwotą 4 mln 700 tys. dolarów. Co więcej znany amerykański komik Seth MacFarlane obiecał podwoić każdą dotację tak długo, aż sam przekaże 1 mln dodatkowych dolarów.

Trzeba powiedzieć, że bardzo pocieszające jest, że najpopularniejszym projektem crowfundingowym jest startup związany z edukacją. Ciężko powiedzieć, czy ze względu na sentyment rodziców, z których duża część dorastała w latach 80, czy z powodu słuszności idei. Fakt jest faktem, najchętniej dotowanym projektem KickStartera jest digitalizacja programu edukacyjnego propagującego czytanie.

Z zazdrością zapatruje się na serwisy crowdfindingowe w Stanach Zjednoczonych. Za oceanem jest prawdziwy szał na punkcie wspierania startupów jeszcze na etapie projektowania. W ciągu zaledwie kilku lat setki projektów zostało zrealizowanych dzięki platformom dotującym. Nie mogę się doczekać kiedy w Polsce zapanuje moda na wyszukiwanie innowacyjnych rozwiązań i wspierania ich, zanim te jeszcze zostaną wyprodukowane.

Źródło: KickStarter

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu