Apple

RaspberryPi A+ - mikrokomputer stał się jeszcze mniejszy (i fajniejszy)

Tomasz Popielarczyk
RaspberryPi A+ - mikrokomputer stał się jeszcze mniejszy (i fajniejszy)
4

Nie tak dawno zaprezentowano odświeżoną wersję komputerka RaspberryPi B+, która wprowadziła szereg przydatnych zmian, pozostawiając cenę urządzenia na tym samym poziomie. Teraz pojawiają się pierwsze informacje o RaspberryPi A+, które ma być mniejszym, bardziej kompaktowym i prostszym rozwiązaniem -...

Nie tak dawno zaprezentowano odświeżoną wersję komputerka RaspberryPi B+, która wprowadziła szereg przydatnych zmian, pozostawiając cenę urządzenia na tym samym poziomie. Teraz pojawiają się pierwsze informacje o RaspberryPi A+, które ma być mniejszym, bardziej kompaktowym i prostszym rozwiązaniem - znajdującym idealne zastosowanie w robotyce. Majsterkowicze powinni czuć się wniebowzięci.

RasbperryPi A+

Nowa wersja komputerka RaspberryPi oznaczona jako A+ nie jest rozwinięciem ani tym bardziej następcą modelu B+ zaprezentowanego kilka miesięcy temu. Twórcy idą dwutorowo i A+ ma być tańszą oraz prostszą wersją urządzenia. Już model A reprezentował podobną filozofię, gdyż zrezygnowano w nim z portu Ethernet i zastosowano mniej pamięci RAM. Tym razem ma być podobnie. Nowy mikrokomputer będzie posiadał 40-pinowe złącze GPIO, zaledwie jeden port USB 2.0 oraz slot na karty MicroSD. Pozwoliło to na znaczne zmniejszenie rozmiaru płytki (56 mm długości, 12 mm grubości) i zapotrzebowania na energię (nawet o 45 proc.), dzięki czemu może ona stać się teraz sercem wielu nowych konstrukcji - szczególnie tych bardziej mobilnych. Całość napędza układ BCM2385 ARM11 z 256 MB RAM-u. Całość ma kosztować 20 dolarów.

Opaska zamiast hasła

 

Finansowany na Kickstarterze Everkey to zupełnie nowe podejście do idei wearables. Twórcy chcą stworzyć opaskę, która będzie nam służyć jako klucz do komputera i pozwoli uwierzytelnić dostęp do różnych usług oraz serwisów. Całość miałaby bazować m.in. na rozszerzeniu dla popularnych przeglądarek, łączyć się z pecetem po Bluetooth 4.0 i działać 30 dni na baterii. Zawarte w pamięci opaski hasła i dane dostępowe mają natomiast być szyfrowane 128-bitowym kluczem AES. Wizualnie urządzenie dość mocno przypomina opaski JawboneUp. Przypadek?

Apple i narzędzie do wyrejestrowania z iMessage

Użytkownicy, którzy wcześniej posiadali iPhone'a, a teraz przeszli na standardowe urządzenie, mogą mieć problemy z otrzymywaniem wiadomości SMS i MMS. Dlatego Apple udostępniło webowy panel, w którym możliwe jest wyrejestrowanie się z usługi iMessage bez konieczności posiadania smartfona. Wszystko, co trzeba zrobić, aby odciąć się od usługi firmy z Cupertino, to wejść na stosowną stronę i wypełnić formularz. Proste, prawda?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu