Apple

Slated - porozmawiaj z obcokrajowcem bez znajomości języka

Jakub Szczęsny
Slated - porozmawiaj z obcokrajowcem bez znajomości języka
1

Cóż, świat poukładał się tak, że korzystamy z różnych języków. Obecnie, zawiązując szerokie znajomości, w szczególności w Internecie możemy natrafić na mur nie do przeskoczenia. Tym murem jest właśnie bariera językowa. O ile nie jest źle, jak chodzi o angielski - Polacy wśród krajów nieanglojęzyczny...

Cóż, świat poukładał się tak, że korzystamy z różnych języków. Obecnie, zawiązując szerokie znajomości, w szczególności w Internecie możemy natrafić na mur nie do przeskoczenia. Tym murem jest właśnie bariera językowa. O ile nie jest źle, jak chodzi o angielski - Polacy wśród krajów nieanglojęzycznych przoduje jeśli chodzi o znajomość tego języka. Gorzej jest z innymi, nieco mniej popularnymi.

Tutaj z pomocą przychodzi Slated - nowa klawiatura dostępna dla iOS. Zasada działania Slated jest dosyć prosta i mało odkrywcza - zamiast przewidywania wprowadzanego za pomocą klawiatury tekstu, owa aplikacja w czasie rzeczywistym przetłumaczy nam naszą wypowiedź. Mało tego - tłumaczenie działa także i w drugą stronę - Slated także i zajmie się wiadomościami, które trafiają do nas, zatem konwersacja będzie przebiegać bezproblemowo.

Twórca Slated - Alaric Cole mówi, że głównym przeznaczeniem owej aplikacji jest to, by umożliwić osobom swobodną rozmowę nawet, gdy obydwie nie są w stanie się porozumieć w żadnym języku. Ale Slated może także posłużyć osobom uczącym się nowego języka jako narzędzie do "ośmielenia się" w rozmowach z obcokrajowcami. Czasem obawa przed ośmieszeniem się paraliżuje nas, gdy chcemy porozmawiać w innym języku. Sam pamiętam, gdy podczas finałów World of Tanks miałem przeprowadzić wywiad w języku angielskim z jednym z czołowych pracowników Wargaming.net. Mimo naprawdę dobrej znajomości tego języka trema była ogromna - nie dość, że materiał był nagrywany, to w dodatku chciałem wypaść jak najlepiej, także i przed moim rozmówcą. Podobnie i Cole - korzysta z tej aplikacji do nauki pierwszego języka swojej żony.

Aplikacja będzie obsługiwać aż 81 języków, a na starcie będzie kosztować 5 dolarów - nie jest to jednak wielka cena jak za tak pomocną aplikację. Tutaj podajemy link do pobrania aplikacji z AppStore - jeżeli jeszcze tam jej nie ma, powinna pojawić się do wieczora - czekajcie cierpliwie!

Grafika: 1, 2

Źródło: Techcrunch

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

tłumaczenieiOSaplikacjaJęzyk