Polska

Ramówka telewizji WP - znani prowadzący i próba zatarcia granicy pomiędzy telewizją i internetem

Konrad Kozłowski
Ramówka telewizji WP - znani prowadzący i próba zatarcia granicy pomiędzy telewizją i internetem
9

Wirtualna Polska przygotowuje się do uruchomienia własnego kanału telewizyjnego. Do jego obejrzenia nie będzie wymagane posiadanie dekodera i telewizora, ponieważ startujący 2 grudnia program stanie się także integralną częścią strony głównej WP. Znani prowadzący i próba zatarcia granicy pomiędzy telewizją i internetem - to właśnie plan Wirtualnej Polski.

Już od dawna marzyła mi się internetowa telewizja z prawdziwego zdarzenia. W paśmie publicystycznym swoją robotę doskonale wykonuje Onet - poranny program Jarosława Kuźniara to efekt jego wieloletniego zaangażowania w działalność w sieci, co często udawało mu się pogodzić z równoczesnym prowadzeniem programu. Widzowie aktywni w dyskusji na wizji, to nieodłączna część Onet Rano. Co na to Wirtualna Polska?

Pasmo #dziejesięnażywo będzie nadawane codziennie od poniedziałku do piątku od 9:00 do 11:00.

Według zapowiedzi, ponad 2,5 godziny czasu antenowego każdego dnia na kanale WP zapełnią własne produkcje pod wspólnym tytułem #dziejesięnażywo. Ich prowadzącymi będą Igor Sokołowski, Kamila Biedrzycka-Osica, Tomasz Machała, Małgorzata Serafin, Karolina Jakobsche, Małgorzata Ohme, Aleksandra Szwed, Katarzyna Krupa, Natalia Nguyen oraz oczywiście Maciej Orłoś, którego przejście do WP było najgłośniejszym transferem ze wszystkich.

Start telewizji WP to bardzo ważny moment w 21-letniej historii rozwoju naszego biznesu - Wirtualnej Polski. Rozszerzamy markę WP stając się multimedium internetowo – telewizyjnym. Dzięki wykorzystaniu kompetencji i skali działania Grupy, synergii w obszarach dystrybucji naszych produkcji telewizyjnych oraz promocji, dajemy nowemu kanałowi silną przewagę konkurencyjną już na starcie i szansę konkurowania z największymi kanałami ogólnopolskimi. Polakom, możliwość korzystania z Wirtualnej Polski na największym ekranie w każdym domu. - powiedział Jacek Świderski, Prezes Zarządu Grupy Wirtualna Polska Holding S.A.

Pierwsza godzina poświęcona będzie publicystyce, a druga tematyce lifestyle. Najpierw obejrzymy rozmowy z gośćmi (komentatorzy, dziennikarze, sportowcy, bohaterowie bieżących wydarzeń, politycy) oraz podsumowania najważniejszych wydarzeń i przegląd komentarzy internautów, by później zagłębić się w świat relacji międzyludzkich, stylu życia czy modzie. Nie zabraknie części poświęconych nowinkom technologicznym, poradom biznesowym i finansowym. Obydwa pasma będą przeplatane z informacjami z serwisów WP i opiniami widzów.

Kanał będzie dostępny na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, w wybranych platformach satelitarnych i telewizjach kablowych oraz na stronie głównej Wirtualnej Polski.

Prawdopodobnie najważniejszym programem ramówki WP jest popołudniowa część informacyjna, które będzie nadawana przez 7 dni w tygodniu o 16:50 i 18:45. Jej prowadzącymi będą Maciej Orłoś oraz Igor Sokołowski, ale ma nie zabraknąć relacji reporterów z terenu i mobilnych studio. To wszystko ma być okraszone dodatkowymi komentarzami, niezależnie od tego czy będziemy oglądać program w internecie czy na telewizorze. Oprócz okienka z transmisją w prawym górnym rogu portalu WP, znajdą się tam zakładki pozwalające na odtworzenie dowolnego z wcześniej wyemitowanych programów, ale nie tylko.

Jako telewizja interaktywna, z korzeniami w Internecie, będziemy angażować publiczność prowadząc dialog poprzez własne strony, jak i Facebook, Twitter oraz - w niedalekiej przyszłości - aplikację. Widzowie będą współtworzyć programy udostępniając wideo własnej produkcji, które będziemy pokazywać na antenie oraz w oficjalnym serwisie telewizji. Chcemy być telewizją prezentującą poglądy wszystkich środowisk, wychodzącą ze studia szeroko w Polskę, docierając do wszystkich zakątków kraju. To będzie telewizja, która w niespotykanym dotychczas stopniu zaprzęgnie Internet - powiedział Michał Brański, VP Product Strategy.

Zaraz pod playerem obecny będzie strumień informacji - znajdziemy tam cytaty z wypowiedzi występujących, znalezione w sieci ciekawostki i wiele więcej. Częścią transmisji będzie też nakładany na przekaz dynamiczny obszar, znany z kanałów informacyjnych, lecz WP zarzeka się, że ten będzie jeszcze bardziej użyteczny, ze względu na treści redagowane w znanej z mediów społecznościowych przyjemnej i łatwej w odbiorze formie.

Co z pozostałą częścią ramówki? WP już teraz chwali się planami emisji takich seriali jak The Fall, Orphan Black czy Broen. Oczywiście lista jest znacznie dłuższa i zawiera sporo pozycji serialowych i dokumentalnych. Co istotne, “znaczna część” z nich znajdzie się w bezpłatnym VOD od WP.

Wygląda na to, że Onet może być zadowolony z podjętych decyzji - całkiem niedawno świętowano średnio 1 milion odtworzeń każdego odcinka programu Jarosława Kuźniara. Nie wiemy jeszcze jak radzą sobie pozostałe tytuły, ale już dziś jestem przekonany, że rywalizacja pomiędzy obydwoma portalami - WP i Onetem - będzie dość zażarta. Terminy emisji przedpołudniowych programów częściowo się pokrywają, a produkcje obu serwisów znajdziemy też w bardziej standardowej telewizyjnej formie - Onet porozumiał się z Zoom TV, a WP uruchomi kanał pod własną marką.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wirtualna polskatelewizja wp