Polska

Duża awaria bankomatów Euronetu. Nie wypłaciłem pieniędzy, ale te wyparowały z mojego konta

Paweł Winiarski
Duża awaria bankomatów Euronetu. Nie wypłaciłem pieniędzy, ale te wyparowały z mojego konta
22

Euronet ma dużą ogólnopolską awarię i nie wypłaca pieniędzy z bankomatów. Niestety te znikają z kont. Sam stałem się ofiarą tej awarii, ostrzegam więc przed nią Was.

Nie wypłaciłem pieniędzy, ale te zniknęły z mojego konta

Czwartkowe popołudnie, idę do bankomatu wypłacić pieniądze. Wkładam kartę, wpisuję PIN, wybieram kwotę, wszystko przebiega sprawnie, aż do momentu kiedy bankomat zapętla się na wyświetlanej reklamie zaraz przed wydaniem karty i pieniędzy. Po ponad minucie jej wyświetlania pojawia się komunikat, że operacja nie może zostać zrealizowana, moje konto nie zostanie obciążone, a bankomat jest w tej chwili niedostępny. Patrzę w mobilna aplikację mBanku, pieniędzy, które chciałem wypłacić, nie ma. Na szczęście karta została zwrócona. Pamiętam, że minutę drogi dalej mam dwa kolejne bankomaty, chciałem sprawdzić czy tamte będą działać, ale podeszła do mnie kobieta mówiąc, że właśnie próbowała wypłacić pieniądze, te natomiast nie zostały wydane, ale jej konto zostało obciążone - podobnie jak ja sprawdziła to na aplikacji mobilnej.

Euronet ma problem

Po powrocie do domu skontaktowałem się z obsługą mBanku, gdzie dowiedziałem się, że sieć bankomatów Euronet ma awarię, a moje pieniądze zostaną zwrócone po uporaniu się z problemem.

Problem występuje w całym kraju, o czym świadczą wpisy na fanpage'u Euronetu. Jeśli więc planowaliście wycieczkę do bankomatu tej sieci, radzę się wstrzymać. W momencie pisania tego artykułu w historii moich transakcji wciąż widnieje nierozliczona kwota odpowiadająca kwocie, którą chciałem wypłacić, wraz z informacją o bankomacie z którego korzystałem (kłódka).

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu