Aplikacje PC

Bałagan w skrzynkach oraz komunikatorach? Z pomocą przychodzi Rambox

Jakub Szczęsny
Bałagan w skrzynkach oraz komunikatorach? Z pomocą przychodzi Rambox
20

Bałagan to niekoniecznie coś, co mi bardzo przeszkadza, ale w pracy wolę mieć porządek tak, by nic się nie zagubiło. Codziennie obsługuję dwie skrzynki pocztowe, Messengera, Slacka i Office 365. To całkiem sporo jak na jedną osobę. W większości przypadków do tych usług albo przenoszę się w przeglądarce, albo za pomocą programów desktopowych - dlaczego by tego odpowiednio nie uporządkować?

Twórcy Ramboxa doskonale rozumieją bolączki osób, które codziennie przesiadują mnóstwo czasu przy komputerach. Liczba usług, z których codziennie korzystamy cały czas puchnie. Do niedawna przecież nikt jeszcze nie słyszał o Slacku, a ten szturmem w kilka miesięcy podbił serca wielu osób. W redakcji Antyweb też nie wyobrażamy sobie bez niego życia i tak już zostanie.

Program dla Windows, macOS oraz Linuksa (to bardzo ważne!) pozwala na korzystanie z kilku komunikatorów oraz skrzynek e-mail jednocześnie, w ramach jednej aplikacji. Wystarczy tylko przenosić się między kartami, by ogarnąć po kolei każdą z pozycji. Do wyboru mamy całkiem sporo integracji - jest ich aż 33. Wśród nich najpopularniejsze skrzynki pocztowe oraz komunikatory. Deweloperzy obiecują dodawanie co jakichś czas kolejnych usług tak, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych użytkowników.

Sama aplikacja pozwala na uszeregowanie aplikacji w dwóch grupach - od prawej lub lewej strony. Dzięki temu możemy odgraniczyć na przykład te, z których korzystamy w pracy od tych, które służą nam w innych zastosowaniach. Przenoszenie się między kartami działa naprawdę szybko i choć trzeba czasem poczekać sekundę lub dwie na odświeżenie widoku, absolutnie nie przeszkadza to w pracy. Dodatkowo - Rambox cechuje się naprawdę zadowalającą stabilnością. Nie jest specjalnie skomplikowany - podczas dodawania usługi wystarczy tylko podać dane logowania, a ujrzymy typową, webową stronę wykorzystywanego przez nas komunikatora / maila.

Bardzo ciekawą funkcją Ramboxa jest to, że możemy go czasowo zablokować. Na przykład wtedy, gdy wychodzimy na chwilę z pokoju, a wiemy, że czasami wokół naszego biurka buszują dzieci. Co prawda prościej jest wtedy zablokować komputer kombinacją Windows + L, ale dla niektórych będzie to całkiem ciekawe rozwiązanie. Aby odblokować Ramboxa wystarczy wpisać wcześniej ustalone hasło i... gotowe.

Czy warto? Jak najbardziej. Rambox to wdzięczny kompan w sytuacjach, gdy korzystamy z naprawdę wielu usług i chcielibyśmy zaprowadzić w nich porządek. Możliwości programu samego w sobie nie są spore, ale nie o to chodzi w tego typu aplikacjach. Ważna jest prostota, a Rambox jest w stanie nam to dać i wychodzi mu to naprawdę nieźle.

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu