Muzyka

Radiostacja.pl wraca, ale nie w takiej formie jakbyście tego chcieli

Grzegorz Ułan
Radiostacja.pl wraca, ale nie w takiej formie jakbyście tego chcieli
18

Przez wielu starszych słuchaczy radiowych Radiostacja jest utożsamiana jako kultowa rozgłośnia, która rozpoczęła nadawanie jeszcze w 1998 roku, na częstotliwościach Rozgłośni Harcerskej. Dwa lata później przejęło ją Eurozet (Radio Zet i inne), wprowadzając spore zmiany w nadawanej muzyce czy programach radiowych, które nie spodobały się dotychczasowym wiernym słuchaczom.

Z rozgłośni grającej muzykę alternatywną, której próżno było szukać w innych stacjach, w ciągu kilku lat przemieniło się w zwykłe radio ze współczesnymi przebojami, czyli jednym słowem „sieczką” graną na okrągło i z wielokrotnymi powtórzeniami. W końcu w 2008 roku zmienili jej nazwę na Planeta FM z podobnym repertuarem, a której to częstotliwości zajęło ZET Gold w 2013 roku. A sama Planeta wylądowała w internecie.

Teraz Eurozet chce reaktywować markę Radiostacja, ale nie jako rozgłośnię, a platformę internetową i mobilną, która będzie skupiać wszystkie stacje grupy, gdzie będzie można odsłuchiwać ich kanały radiowe.

Serwis podzielony jest na stacje radiowe ogólnopolskie i lokalne oraz na kanały muzyczne, podzielone na kategorie typu Impreza, Trening czy Polska Strefa. Poszczególne kanały uruchamiają się w osobnym oknie.

Pomijając konspekt historyczny tej premiery, dziwi, że dopiero teraz zdecydowali się na taki ruch. Ich główny konkurent RMF FM od wielu lat ma podobną platformę RMFon.pl, zresztą o wiele lepiej wykonaną. Do tego mają podpiętą świetną, jak dla mnie, aplikację mobilną.

W przypadku Radiostacji, na razie dostępna jest tylko wersja przeglądarkowa, ale jak widać u dołu strony w planach mają udostępnienie wersji mobilnej na iOS i Androida.

PS. Wracając jeszcze do historii, polecam wpis na temat tej stacji na blogu Radiacja, o czasach, kiedy dało się jeszcze słuchać tej rozgłośni.

https://youtu.be/QU7zZwpDZAg?list=PL86F8CF410CF16281

Źródło obrazka - Web Archive
Źródło newsa - Press.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

muzykamediaRadio