Mobile

Qute - mobilna platforma dla tych, którzy wahają się co wybrać w sklepie lub z własnej szafy

Kamil Świtalski
Qute - mobilna platforma dla tych, którzy wahają się co wybrać w sklepie lub z własnej szafy
2

Szalik zielony czy niebieski, czapka, kapelusz, a może jeszcze co innego? Którą sukienkę kupić, jakie spodnie najlepiej na mnie leżą? -- na te, i cały zestaw pytań, odpowie modowa społeczność Qute. Aplikacji, która w banalnie prosty sposób pozwala zadawać ilustrowane naszymi zdjęciami grafiki, a także podpowiadać coraz prężniej działającej tam, lubiącej modę i znającej trendy, społeczności.

Sprawa jest prosta -- przede wszystkim trzeba się zarejestrować. Czy to podając samodzielnie wszystkie dane, czy korzystając z gotowych rozwiązań -- np. facebookowych, to już zależy od własnego widzimisię. Kiedy dopełnimy wszelkich formalności, możemy już dołączyć do zabawy.

Twórcy przygotowali dla nas prosty, zamknięty w kilku prostych krokach, samouczek. Ten tłumaczy wszelkie tajniki korzystania z programu, choć tak naprawdę wszystko jest dziecinnie proste.

Główny ekran aplikacji to polecane / obserwowane przez nas wpisy, które oczekują na oceny. Widok ten przywodzi na myśl popularne aplikacje z grafikami, ot, chociażby instagram -- przewijamy bez końca, obserwując kolejne rozterki, oceniając i komentując. Wszystko zamknięte w kilku prostych gestach. Co istotne -- jeżeli któryś z elementów fotografii wyjątkowo przypadnie nam do gustu, możemy dodać go do naszej szafy inspiracji, do której dostęp mamy z głównego menu przypiętego do dolnej krawędzi ekranu.

No dobrze, a jeżeli sami chcielibyśmy poprosić o pomoc to co wtedy? Wówczas korzystamy z centralnej ikonki na dolnym pasku, oczywiście! Następnie wybieramy dwa zdjęcia, opcjonalnie okraszamy je komentarzem i... czekamy na odzew społeczności licząc, że ktoś pozwoli nam rozwiać wątpliwości.

Qute chce inspirować i karmić nas modą na co dzień. Nie jest pierwszym tego typu projektem, ale twórcom udało się ubrać to wszystko w naprawdę schludne i przystępne szaty, dzięki którym korzystanie z platformy staje się prawdziwą przyjemnością. A przez to, że wszystko jest banalnie proste, poradzą sobie z tym zadaniem nie tylko starzy wyjadacze. Aplikacja dostępna jest w AppStorze oraz na platformie Google Play, w wersji dostosowanej do ekranów smartfonów, za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu