Mobile

LG G6 ma aspiracje, aby stać się najbezpieczniejszym smartfonem 2017 [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
LG G6 ma aspiracje, aby stać się najbezpieczniejszym smartfonem 2017 [prasówka]
31

LG zamierza ugrać coś na problemach Samsunga z Galaxy Note'm 7. Koreański producent zapowiada, że ich nadchodzący smartfon zostanie poddany rygorystycznym testom.

LG G6 ma nie wybuchać

LG zapewnia, że ich smartfon będzie niezwykle bezpiecznym urządzeniem. Mają na to wpływać już zmiany w konstrukcji urządzenia. Przede wszystkim producent ma tutaj zastosować system chłodzenia znany z laptopów czy tabletów. Oczywiście nie oznacza to,  że zobaczymy tutaj wentylator. Chodzi o miedziane rurki, które mają odprowadzać ciepło w inne rejony obudowy - z dala od samej baterii. Co istotne, podzespoły mają zostać rozlokowane w taki sposób, aby elementy generujące ciepło nie znajdowały się blisko siebie. Sama bateria zostanie natomiast poddana rygorystycznym testom (o wiele bardziej niż zakładają międzynarodowe wymogi) - w tym próbom jej fizycznego uszkodzenia. Brzmi to niezwykle obiecująco.

Bateria winna eksplozjom Galaxy Note'a 7

Tymczasem agencja Reuters donosi o wynikach trwającego od kilku miesięcy dochodzenia w Samsungu. Nieoficjalnie wiadomo, że wyniki te miały zostać opublikowane 23 stycznia. Dotyczą sprawy Note'a 7, a konkretnie przyczyn samozapłonu smartfona. Koreańczykom udało się ustalić, że to bezpośrednio baterie były odpowiedzialne za awarie. Z informacji Reutersa wynika, że w wynikach laboratoryjnych udało się wywołać eksplozje i ustalić, że nie wynikała ona wcale z błędów w oprogramowaniu czy konstrukcji.

Wiceszef Samsunga oskarżony o rozdawanie łapówek

Jay Y. Lee, wiceszef Samsung Group miał przekazać 43 mld wonów asystentce prezydent Park Guen-hye. Sprawa ma być mocno związana z planami zakupu firmy C&T przez jedną z zależnych spółek Samsunga (Cheil Industries). Pozwoliłoby to Jay Y. Lee zwiększyć swoją pozycję w strukturach firmy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileLGSmartfonylg g6MWC2017