Mobile

Nie potrzebujesz już aplikacji Ubera. Wystarczy Ci Google Maps [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Nie potrzebujesz już aplikacji Ubera. Wystarczy Ci Google Maps [prasówka]
3

Google poszerza integrację aplikacji Google Maps z Uberem. Od teraz, po przełączeniu się na zakładkę usług przewozowych podczas wyznaczania trasy, zobaczymy samochody Ubera.

Uber w Google Maps

Od teraz Google Maps będą jedyną aplikacją, jakiej tak naprawdę potrzebujemy do zamówienia przejazdu w Uberze (lub niedostępnym w Polsce Lyft). Już wcześniej twórcy integrowali te usługi, dodając m.in. możliwość wyznaczenia trasy, a także wycenę przejazdu. Teraz dodano całą resztę i po przełączeniu się na stosowną zakładkę, zobaczymy na mapach pobliskie samochody Ubera. Google daje nam również możliwość wybrania karty płatniczej, która posłuży nam do uregulowania płatności, a także podglądania trasy kierowcy w czasie rzeczywistym. Prawdopodobnie zatem możemy odinstalować aplikację Ubera - zawsze to jeden program w pamięci smartfona mniej.

Nowa wersja Google Maps powinna lada moment pojawić się u wszystkich użytkowników.

Galaxy S7 otrzymuje Nougata

Ruszyła aktualizacja do Androida 7.0 na smartfonach Samsung Galaxy S7 oraz S7 Edge. Jest ona zwieńczeniem testów beta nowego systemu, które ruszyły jeszcze w listopadzie ubiegłego roku. Aktualizacja waży 215 MB i zawiera również biuletyn poprawek bezpieczeństwa datowany na dzień 1 stycznia 2017. Nie do końca wiadomo, które wersje smartfonów otrzymują aktualizację. Na pewno jednak wśród nich znajduje się europejska.

Teraz czekamy na kolejny krok i wydanie Androida 7.1 na oba modele. Nie jest to aktualizacja, która wiele zmienia, ale pod pewnymi względami znacząco usprawnia działanie systemu. Ubiegłoroczne flagowce z całą pewnością powinny ją otrzymać.

Chrome z obsługą plików FLAC

Wersja beta przeglądarki Chrome oznaczona numerkiem 56 otrzymuje interesującą nowość - wsparcie dla plików FLAC. Jest to bezstratny format audio, który cieszy się szczególnie dużą popularnością wśród audiofilów. Implementacja obsługi tego formatu jest odpowiedzią na feedback ze strony samych użytkowników. Analogiczne działania podejmuje obecnie również Mozilla z myślą o Firefoksie. Pozwoli to obu przeglądarkom na odtwarzanie muzyki w tym formacie osadzonej na stronach www lub nawet przechowywanej lokalnie. Co ciekawe, twórcy Chrome pracują nad rozbudową odtwarzacza wbudowanego w przeglądarkę. Obecnie ma on postać paska postępu z przyciskiem play/pause. Wkrótce miałby otrzymać też możliwość wyświetlania okładek oraz innych informacji o utworze.

Consumer Reports "już" rekomenduje Macbooki Pro

Consumer Reports po wydaniu przez Apple poprawki w oprogramowaniu oraz znalezieniu przyczyny słabych wyników testów baterii (był nią wyłączony cache w przeglądarce Safari - co jest standardową procedurą testową serwisu) postanowiło zmienić swoją ocenę. Przeprowadzono ponownie testy i tym razem wydano rekomendację dla nowych Macbooków Pro. Wyjaśnienie całej sprawy można znaleźć na stronie CR.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu