Biznes

PZU kupuje akcje Banku Pekao [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
PZU kupuje akcje Banku Pekao [prasówka]
9

W rękach PZU i PFR znalazło się łącznie 32,8 proc. akcji Banku Pekao. Łączna kwota transakcji opiewa na 10,6 mld złotych, co czyni to przejęcie jednym z największych jeśli chodzi o banki w minionych latach.

PZU wykupuje akcje Banku Pekao

Za jedną akcję Banku Pekao płacono 123 złote. W sumie transakcja opiewa na kwotę 10,6 mld zł. Dla PZU przejęcie to jest częścią strategii, w ramach której do 2020 roku miałaby powstać grupa bankowa posiadająca aktywa o łącznej wartości przekraczającej 140 mld zł. Już teraz, w wyniku przejęcia Banku Pekao PZU stało się największą grupą finansową w naszej części Europy.

PZU i PFR zapewniają, że będą współpracować, aby realizować strategię rozwoju Pekao, a także utrzymać profil niskiego ryzyka, rentowność i stabilność.

Google i Slack będą współpracować

Slack ma niebawem zostać mocniej zintegrowany z usługami Google'a. Obie firmy ogłosiły partnerstwo, w wyniku czego takie serwisy, jak Google Docs czy Google Drive miałyby lepiej komunikować się ze Slackiem. Jest to po części reakcja na działania Microsoftu i Facebooka, które stworzyły konkurencyjne narzędzia. Z drugiej strony serwisy Google'a są dość często wykorzystywane w Slacku. Same pliki z Google Drive są importowane tutaj 60 tys. razy w ciągu każdego dnia roboczego.

Sprzedaż PS4 przekroczyła 50 mln egzemplarzy

Sony pochwaliło się rekordowym wynikiem sprzedaży konsoli PS4. W sumie użytkownicy nabyli już 50 mln egzemplarzy tego urządzenia (stan na dzień 4 grudnia). W wynikach uwzględniono jednak również sprzedaż PS4 Pro, co wcale nie musi oznaczać,  że na świecie jest 50 mln graczy używających PlayStation. Równie imponująco wygląda sprzedaż gier, która sięgnęła już 369,6 mln na całym świecie (dystrybucja cyfrowa + pudełka). Trzeba przyznać, że robi to piorunujące wrażenie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaakcjebankBankiPZU