Świat

Pytanie dnia : kto dostał (dostanie) zaproszenie do Google Wave?

Grzegorz Marczak
Pytanie dnia : kto dostał (dostanie) zaproszenie do Google Wave?
12

Dzisiaj Google miało rozdać 100 tysięcy zaproszeń do swojego nowego produktu o nazwie Google Wave. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o Wave to odsyłam do opisuj jaki kiedyś zamieściłem na temat tej usługi (w skrócie jest to inna nie mylić z innowacyjną forma komunikacji miksująca email, z chatem i różn...

Dzisiaj Google miało rozdać 100 tysięcy zaproszeń do swojego nowego produktu o nazwie Google Wave. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o Wave to odsyłam do opisuj jaki kiedyś zamieściłem na temat tej usługi (w skrócie jest to inna nie mylić z innowacyjną forma komunikacji miksująca email, z chatem i różnego rodzaju dodatkami).

Na Twitterze i innych komunikatora można znaleźć dzisiaj tysiące pytających o to czy ktoś może zaprosić do Wave. Według informacji od Google każdy zaproszony będzie mógł zgłosić do 8 kandydatów. Nie oznacza to jednak, że otrzymają oni automatycznie zaproszenia (z tego co zrozumiałem).Przyznam, że Google z uruchamianiem Wave falami (bo taką strategię niedawno przedstawili tłumacząc, że jest to spowodowane różnymi względami) zrobiło sobie świetną kampanię reklamowo marketingową (a wbrew pozorom nawet takiej firmie dobry marketing jest potrzebny). Gdyby od dziś usługa była dostępna dla wszystkich użytkowników (lub nie zdefiniowanej grupy), nie wzbudziła by ona pewnie tak dużego zainteresowania i emocji. Kiedy jednak dzielimy ludzi na tych którzy dostali zaproszenia i tych którzy mogą dostać to nagle nawet ci najmniej zainteresowani starają się o dostęp do produktu.

Kolejny argument za uruchamianiem wcześniej swojego produktu (nawet jeśli nie jest dokończony) to badania reakcji użytkowników i obserwowanie jakiego rodzaju dodatki społeczność zacznie budować (Wave jest otwartą platformą), jakie wsparcie będzie potrzebne itp.

Kto więc może liczyć na to, że dostanie niedługo zaproszenie? Według Mashable są to następujące grupy użytkowników:

  • Ci którzy zgłosili się wcześniej za pomocą formularza na stronach Google
  • Ci którzy mieli dostęp do developerskiej wersji Wave (sandboxa)
  • Niektórzy z płacących użytkowników Google Apps
  • Ci którzy zostali wskazani przez obecnych użytkowników Wave (rozumiem, że chodzi o tych którzy mieli dostęp do sandboxa)

Jeśli chodzi o mnie to jako użytkownik sandboxa (zaproszenie dostałem dziś od Google Polska - dziękuję!) właśnie oczekuję na aktywacje usługi (wszyscy użytkownicy wersji developerskiej będą automatycznie przeniesieni do wersji obecnie uruchamianej). Od razu dodam, że raczej nikt nie będzie rozdawał zaproszeń osobom nieznajomym. Wave nabiera większego sensu kiedy mają do niego dostęp ludzie z naszej listy kontaktów i to właśnie oni w pierwszej kolejności będą zapraszani przez obecnych testerów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu