Świat

Honda robi konkurencję dla Segway?

Grzegorz Marczak
Honda robi konkurencję dla Segway?
13

Jeśli ktoś z was kiedyś miał przyjemność jeździć na Segwayach wie jakie to dziwne doświadczenie kiedy na stojąco opierając się o kierownicę powodujemy, że pojazd jedzie do przodu. Trzeba się trochę na początku do tego przyzwyczaić. W porównaniu do nowego konceptu urządzania transportowego od Hondy n...

Jeśli ktoś z was kiedyś miał przyjemność jeździć na Segwayach wie jakie to dziwne doświadczenie kiedy na stojąco opierając się o kierownicę powodujemy, że pojazd jedzie do przodu. Trzeba się trochę na początku do tego przyzwyczaić. W porównaniu do nowego konceptu urządzania transportowego od Hondy nauka jazdy na Segwayach może wydawać się dziecinnie prosta.Patrząc na to nagranie (produkt z tego co piszą inni jest cały czas w fazie eksperymentów) można odnieść wrażenie, że pojazd Hondy będzie mało stabilny (modele na filmie wyglądają jakby mieli zaraz spaść i ledwo się trzymali) i dedykowany raczej młodym (szczupłym) ludziom. W odróżnieniu od Segwaya będzie on umiał poruszać się również na bok, bez konieczności wykonywania skrętów. Zastanawia mnie tylko gdzie tego typu malutkie urządzenia transportowe może być wykorzystywane? Segway pokazał, że może być praktyczny i mieć wiele zastosowań - różni się on jednak znacznie od produktu Hondy zarówno wielkością jak i sposobem poruszania.

Ciekawy jestem czy i jak ta kategorie produktów będzie się rozwijać? W przyszłości tego typu urządzania mogą mieć bardzo istotny wpływ na to, jak będziemy poruszać się po mieście. Choć pewnie większych i bardziej radykalnych zmian doczekamy się nie prędko (kilkadziesiąt lat?). Biorąc pod natomiast stan naszych dróg i chodników można przypuszczać, że jeśli nastąpi jakakolwiek rewolucja w komunikacji miejskiej to my i tak będziemy ostatni, który ją wdroży.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hondaSegwaytransport