Chrome

Tak to powinno wyglądać od zawsze. Łatwa instalacja aplikacji w Google Chrome tuż za rogiem

Kamil Świtalski
0

Łatwa, intuicyjna i widoczna na pierwszy rzut oka instalacja PWA stanie się faktem! Nowości zmierzają do przeglądarki Google Chrome!

Chrome z każdym rokiem staje się coraz potężniejszym narzędziem. Google regularnie dodaje mu "mocy" uzbrajając w kolejne ciekawe funkcje. Progressive Web Apps (czyli w skrócie PWA) to jedno z najciekawszych rozwiązań w tym zakresie. Za pośrednictwem przeglądarki możemy zainstalować aplikacje na naszym komputerze, które nie tylko pozwolą na wysyłanie powiadomień, ale także pozwolą na dostęp do usług wtedy, kiedy nie mamy połączenia z internetem. To pomysł znany nie od dziś, ale z jego implementacją... bywa różnie. Nareszcie jednak temat rośnie w siłę i robi się o nim coraz głośniej. A teraz ich instalacja w komputerowym wydaniu przeglądarki Google Chrome będzie bardziej oczywista!

Zobacz też: Długo czekaliśmy na ten ruch w Google Play. Mam nadzieję, że nie zaśmieci sklepu jeszcze bardziej

Chrome z przyciskiem "instaluj" dla aplikacji PWA

Dotychczas kwestia dostępu i instalacji Progressive Web Apps była dość problematyczna. Nie wiadomo było czy to działa, czy nie. Jak to zrobić, co kliknąć... i kilka tygodni temu w jednym z wydań Chrome Canary Google rozpoczęło testy magicznej ikonki z napisem "Instaluj", umieszczonej z prawej strony paska adresu.  Wtedy też mówiło się już o tym, że funkcja ostatecznie ma trafić do stabilnej wersji Chrome'a 75. Nic takiego jednak się nie wydarzyło, ale co się odwlecze... to dociera w kolejnej odsłonie przeglądarki! Z ostatniego wpisu na Dev Blogu Google wynika, że taka forma instalacji dostępna będzie od wersji 76, która ma trafić do użytkowników mniej-więcej w połowie czerwca. Kiedy serwis będzie spełniał kryteria instalacji PWA, to po uruchomieniu strony na pasku adresu dostępna będzie odpowiednia komenda. Dwa kliknięcia — i gotowe!

https://developers.google.com/web/updates/videos/2019/06/pwa-install-addressbar.mp4

Źródło: Google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu