0

Tak to powinno wyglądać od zawsze. Łatwa instalacja aplikacji w Google Chrome tuż za rogiem

google chrome logo
Łatwa, intuicyjna i widoczna na pierwszy rzut oka instalacja PWA stanie się faktem! Nowości zmierzają do przeglądarki Google Chrome!

Chrome z każdym rokiem staje się coraz potężniejszym narzędziem. Google regularnie dodaje mu „mocy” uzbrajając w kolejne ciekawe funkcje. Progressive Web Apps (czyli w skrócie PWA) to jedno z najciekawszych rozwiązań w tym zakresie. Za pośrednictwem przeglądarki możemy zainstalować aplikacje na naszym komputerze, które nie tylko pozwolą na wysyłanie powiadomień, ale także pozwolą na dostęp do usług wtedy, kiedy nie mamy połączenia z internetem. To pomysł znany nie od dziś, ale z jego implementacją… bywa różnie. Nareszcie jednak temat rośnie w siłę i robi się o nim coraz głośniej. A teraz ich instalacja w komputerowym wydaniu przeglądarki Google Chrome będzie bardziej oczywista!

Zobacz też: Długo czekaliśmy na ten ruch w Google Play. Mam nadzieję, że nie zaśmieci sklepu jeszcze bardziej

Chrome z przyciskiem „instaluj” dla aplikacji PWA

Dotychczas kwestia dostępu i instalacji Progressive Web Apps była dość problematyczna. Nie wiadomo było czy to działa, czy nie. Jak to zrobić, co kliknąć… i kilka tygodni temu w jednym z wydań Chrome Canary Google rozpoczęło testy magicznej ikonki z napisem „Instaluj”, umieszczonej z prawej strony paska adresu.  Wtedy też mówiło się już o tym, że funkcja ostatecznie ma trafić do stabilnej wersji Chrome’a 75. Nic takiego jednak się nie wydarzyło, ale co się odwlecze… to dociera w kolejnej odsłonie przeglądarki! Z ostatniego wpisu na Dev Blogu Google wynika, że taka forma instalacji dostępna będzie od wersji 76, która ma trafić do użytkowników mniej-więcej w połowie czerwca. Kiedy serwis będzie spełniał kryteria instalacji PWA, to po uruchomieniu strony na pasku adresu dostępna będzie odpowiednia komenda. Dwa kliknięcia — i gotowe!

Źródło: Google