Chrome

Producent prezerwatyw zadba o skuteczne zabezpieczenie przed dziećmi - także w internecie

PK
Piotr Kurek
2

Na zakończenie dnia mała ciekawostka z przymrużeniem oka. Kilka dni temu do Chrome Web Store zawitało rozszerzenie przygotowane przez firmę, która nie jest specjalnie znana z tworzenia aplikacji. Lifestyles Healthcare, które jest producentem prezerwatyw marki SKYN, przygotowało narzędzie, które zablokuje udostępniane w internecie zdjęcia dzieci.

Najwięcej zdjęć małych dzieci w wykonaniu ich szczęśliwych rodziców lub profesjonalnych fotografów znajdziemy na Facebooku. Tam, zarówno matki, jak i ojcowie, chwalą się swoimi potomkami — a nie każdy ma ochotę na oglądanie roześmianych, zapłakanych, czy uchwyconych w kłopotliwych sytuacjach, bobasów. SKYN postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i oprócz skutecznej antykoncepcji w postaci prezerwatyw, oddaje w nasze ręce rozwiązanie, które uchroni nas przed dziećmi w internecie — a przynajmniej na Facebooku. The Baby Blocker to rozszerzenie do Chrome, które ma skutecznie walczyć z udostępnianymi na potęgę zdjęciami i filmikami małych dzieci na portalu społecznościowym. Brzmi niedorzecznie, ale z każdym kolejnym dniem po rozszerzenie z Chrome Web Store sięgają kolejni użytkownicy popularnej przeglądarki, choć sukcesu mu nie wróżę.

https://youtu.be/qLH0leZGhk0

A jak ze skutecznością tego rozszerzenia? The Baby Blocker ma za zadanie wychwytywać zdjęcia dzieci umieszczone na Facebooku i zamazywać je w dość oryginalny sposób. Sprawdziłem to na przykładzie strony cutebabyvid, na której stale umieszczane są fotografie i filmiki z całego świata. Rozszerzenie nie do końca spełniło swoje zadanie. Spora część znajdujących się na tym fanpage’u materiałów pozostaje niezmieniona. Tylko niewielka ich część została skutecznie przykryta zaskakującą grafiką przedstawiającą bramkarza łapiącego piłkę i opatrzona stosownym opisem, który możecie zobaczyć na załączonym poniżej zrzucie ekranu. Rozszerzenie zlicza ile zdjęć udało mu się zablokować każdego dnia oraz informuje o ich liczbie ogółem. Oczywiście nie mogło zabraknąć funkcji wstrzymującej działanie narzędzia, czy mechanizmu udostępniania znajomym na Facebooku informacji o zablokowanych zdjęciach dzieci na tym portalu.

the baby blocker

Rozszerzenie The Baby Blocker traktujcie raczej w kategoriach żartu, niż skutecznego narzędzia, które pomoże uchronić się przed zdjęciami roześmianych dzieci na Facebooku. Mam jednak nadzieję, że produkty marki SKYN cechują się większą skutecznością niż rozszerzenie do przeglądarki, które nie działa do końca tak, jak nam obiecywano ;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu