9

Pure Breeze – innowacyjne menu aplikacji od Samsunga

Nowoczesne smartfony mają coraz więcej i więcej pamięci wewnętrznej, która pozwala pomieścić znacznie większą liczbę aplikacji niż kiedyś. Dodatkowo od jakiegoś czasu Android obsługuje natywnie funkcję kopiowania programów na kartę pamięci. Daje to ogromne możliwości, z których użytkownicy korzystają i wgrywają multum aplikacji na swoje smartfony, w których potem się gubią. Samsung, jeden z liderów […]

Nowoczesne smartfony mają coraz więcej i więcej pamięci wewnętrznej, która pozwala pomieścić znacznie większą liczbę aplikacji niż kiedyś. Dodatkowo od jakiegoś czasu Android obsługuje natywnie funkcję kopiowania programów na kartę pamięci. Daje to ogromne możliwości, z których użytkownicy korzystają i wgrywają multum aplikacji na swoje smartfony, w których potem się gubią. Samsung, jeden z liderów rynku urządzeń mobilnych, dostrzegł wyraźnie, że nadmiar aplikacji jest dla użytkowników Androida niewygodny i zaproponował nowe rozwiązanie. Pure Breeze to innowacyjny menu aplikacji, które pozwala użytkownikowi przypisywać programy do wybranych przez siebie kategorii, ułatwiając zarządzanie nimi.

To nie pierwszy taki ukłon koreańskiego producenta w stronę użytkowników smartfonów. Niedawno pisałem na przykład o powstającej platformie ChatON, która z pewnością zyska wielu fanów.

Widać, że podejście twórców smartfonów zmienia się na plus dla konsumentów. Kiedy Android dopiero zdobywał popularność, użytkownicy mieli nie lada problem z tym, że nie otrzymywali aktualizacji Androida na swoich telefonach. Producenci po prostu to olewali – nie chcieli wydawać pieniędzy na modele, które już wyprodukowali, bo dopasowanie Androida do telefonu, a także jego dystrybucja wymaga zasobów ludzkich i odpowiedniej infrastruktury, co kosztuje. Teraz nie tylko na użytkowników czekają darmowe aktualizacje, ale także na przykład HTC wypuścił narzędzie online do błyskawicznego rootowania telefonu, do jego zdalnego namierzania i usuwania danych czy też właśnie Samsung udostępnił za darmo ulepszony interfejs ekranu głównego.

Wszystko zmierza w dobrym kierunku.