Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Gry

Posiadacze PS4 i Xbox One zagrają w PUBG jak równy z równym. Wprowadzono konsolowy cross-play

PW
Paweł Winiarski
0

Nie przekonałem się do konsolowego PlayerUnknown's Battlegrounds i szybko wróciłem do PC-towej wersji. Jednak nie każdy ma w domu komputer do zabawy, pozostaje wtedy konsola. Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy.

Twórcy PUBG obiecywali tak zwany cross play - czyli możliwość wspólnego grania posiadaczy różnych platform już jakiś czas temu. Dziś jednak wreszcie udostępniono możliwość wspólnej zabawy posiadaczom konsol PlayStation 4 i Xbox One.

To od gracza jednak zależy czy będzie chciał zmierzyć się z posiadaczami konkurencyjnej konsoli i odpowiednią opcję trzeba odhaczyć w ustawieniach gry. Listy najlepszych będą natomiast pokazywać zarówno zestawienia wszystkich najlepszych graczy, jak i liderów z danej platformy. Każdy z graczy obecnych na liście otrzyma odpowiednią ikonkę symbolizującą konsolę PlayStation lub Xbox.

Zobacz też: Recenzja PUBG na PlayStation 4

Co jednak z graniem w kooperacji? Na razie nie jest to niestety jeszcze możliwe. PUBG Corp planuje stworzenie specjalnej funkcji cross-party, nie wiadomo jednak kiedy miałaby ona zostać udostępniona graczom.

Nie jest to oczywiście ani pierwsza, ani jedyna konsola gra, która oferuje możliwość wspólnej zabawy posiadaczom Xboksów i PlayStation 4. Wystarczy wymienić Fortnite, Rocket League czy Realm Royale - a i Call of Duty: Modern Warfare ma oferować taką opcję.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: