Gry

Nie działa Wam Call of Duty: Mobile? Spokojnie, mi też nie. Fatalny start darmowej mobilnej strzelanki

PW
Paweł Winiarski
13

Call of Duty: Mobile to bez wątpienia najważniejsza mobilna premiera końca 2019 roku. I tak, sam czekałem na ten tytuł. Czy się doczekałem? I tak, i nie. Grę pobrałem, ani razu nie udało się jej jeszcze uruchomić. Nie jestem jednak w tym problemie sam.

"Zmieniłem smartfona, mam mocy pod dostatkiem, będę się dobrze bawił" - pomyślałem rano słysząc, że Call of Duty: Mobile jest już dostępne na iOS oraz Androida. Strzelanie na ekranie smartfona nie należy do najprzyjemniejszych, ale zdarza mi się grywać w ten sposób w Fortnite i idzie się przyzwyczaić. Szczególnie kiedy pozostali gracze bawią się tak samo. W przypadku Call of Duty: Mobile podobno ponad 200 tysięcy osób ściągnęło już oprogramowanie, które pozwala grać w ten tytuł na PC z użyciem klawiatury i myszki. "Będzie ciekawie, dostanę od razu niezły łomot" - pomyślałem.

I faktycznie, dostałem łomot, ale od producentów gry. Dlaczego? Dlatego.

Call of Duty: Mobile zalicza fatalny start

Wpisałem więc w Google Call of Duty Mobile not loading i czytam. Uff, nie jestem sam.

Gracze na całym świecie nie mogli rozpocząć zabawy z uwagi na problemy podczas pierwszego uruchomienia gry. To by się zgadzało, tytuł nie może pobrać wymaganych plików, problemem nie jest jednak połączenie z internetem, bo to w moim przypadku jest i działa.

Dodatkowo gracze, którym udało się jednak połączyć zauważyli, że obecna podczas testów możliwość podłączenia kontrolerów zniknęła. Kolejna słaba zagrywka, która pokazuje jaki u producentów jest bałagan.

Nie działa mi Call of Duty: Mobile, co zrobić?

Czekać. Nie mam innych rad. Niedopracowane starty, niezależnie od platformy, to niestety nic nowego. Najbardziej zapamiętam chyba oficjalną premierę Diablo III na PC. Na własne oczy widziałem jak pod Empikiem w warszawskich Złotych Tarasach ustawiła się bardzo długa kolejka osób, które chciały o północy kupić swoją kopię gry. Czekali, doczekali się, a potem wrócili do domów - i jedyne co mogli zrobić to iść spać, bo gra nie działała.

Czy Call of Duty: Mobile odniesie sukces? To więcej niż pewne. Na chwilę obecną gra jest na drugim miejscu w AppStore w kategorii "Akcja" i nie ma szans na to, by nie cieszyła się dużą popularnością. Ale mogłaby jednak w dzień premiery działać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: