Mobile

Ptaszki ćwierkają, że Samsung planuje kupić BlackBerry. Będzie hit? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Ptaszki ćwierkają, że Samsung planuje kupić BlackBerry. Będzie hit? [prasówka]
13

Bardzo interesujące informacje podaje agencja Reuters, powołując się na własne źródła. Koreański Samsung miałby być zainteresowany przejęciem BlackBerry. Specjalizująca się w biznesowych smartfonach firma z Kanady ma problem już od dłuższego czasu, choć sukcesywnie poprawia swoją sytuację m.in. taki...

Bardzo interesujące informacje podaje agencja Reuters, powołując się na własne źródła. Koreański Samsung miałby być zainteresowany przejęciem BlackBerry. Specjalizująca się w biznesowych smartfonach firma z Kanady ma problem już od dłuższego czasu, choć sukcesywnie poprawia swoją sytuację m.in. takimi produktami jak Passport. Dla Samsunga byłaby ona okazją, by znacząco zwiększyć sprzedaż i wejść w nieznane sektory rynku mobilnego, ale przede wszystkim uzyskać dostęp do nowych patentów.

Samsung chce kupić BlackBerry

Cytowane przez agencję Reuters nieoficjalne źródła donoszą, że przedstawiciele Samsunga spotkali się na targach CES w Las Vegas z szefostwem BlackBerry w sprawie przejęcia. Transakcja ma opiewać na kwotę 7,5 mld dolarów. Głównym motywem koreańskiego giganta mają być patenty - w posiadaniu BlackBerry jest ogromne portfolio, które pomogłoby Samsungowi ochronić się przed potencjalnymi pozwami na rynku amerykańskim, a także wykorzystać kilka rozwiązań w swoim procesie produkcyjnym.

Sytuacja jest zaskakująca, bo BlackBerry znajduje się aktualnie w dobrym położeniu i zaczyna notować coraz lepsze wyniki. Wrażenie robią też nowe pomysły, jak smartfon Passport. Tymczasem Samsung ma problemy i boryka się ze spadającą sprzedażą. Dlaczego zatem kanadyjska firma miałaby trafić w jego ręce? Dlatego całość sprawia wrażenie, jakby była szyta grubymi nićmi. Szczególnie, że przedstawiciele BlackBerry zaprzeczają, jakoby trwały jakiekolwiek rozmowy z Samsungiem w tej sprawie. Jak jest naprawdę? Nie wiemy. W każdym razie pozwolę sobie wstrzymać się od spekulacji i rozważań "co by było gdyby" do czasu, gdy informacja okaże się bardziej wiarygodna.

Reuters ma chyba ostatnio skłonność do koloryzowania. Ostatnio nie tylko BlackBerry jest na sprzedaż, ale również nasze rodzime Allegro. Dotychczasowy właściciel, koncern Naspers ma podobno szukać dla serwisu nowego właściciela. Podobno, bo znów są to nieoficjalne doniesienia.

Aplikacja Google Classroom

Google rozszerza portfolio swoich aplikacji o nowy produkt - Classroom. Program jest dostępny dla Androida oraz iOS i pozwala na dodawanie notatek w formie zdjęć, przesyłanie PDF-ów oraz innych dokumentów do chmury, a także dostęp do informacji offline. Usługa Classrom wystartowała latem ubiegłego roku i do tej pory przyciągnęła 30 mln użytkowników. W dużym skrócie ma ona pomagać nauczycielom w lepszej organizacji pracy uczniów, a także dawać im instrumenty do komunikacji przez internet i e-learningu. Uczniowie dzięki temu mogą składać swoje prace domowe za pośrednictwem internetu, uczestniczyć w lekcjach w formie wideokonferencji, a także otrzymywać zdalnie zadania, ćwiczenia i polecenia od nauczycieli. Całość jest oczywiście zintegrowana z innymi serwisami Google'a.

Facebook testuje internet.org w Kolumbii

Projekt internet.org, któremu przewodzi Facebook trafia do Kolumbii. To pierwszy kraj w Ameryce Południowej, gdzie udostępniona zostanie aplikacja. Pozwoli ona użytkownikom na uzyskanie bezpłatnego dostępu do niektórych internetowych usług. Łącznie mieszkańcy Kolumbii bez ponoszenia dodatkowych kosztów będą mogli swobodnie przeglądać zasoby takich serwisów, jak: Colombia; 1doc3, 24Symbols, AccuWeather, Agronet, BabyCenter, Girl Effect, Messenger, Mitula, Para la Vida, Su Dinero, Tambero, UNICEF, Wikipedia i YoAprendo. Facebook zapowiada, że ciągle pracuje nad tym, aby dostarczyć internet w regionach rozwijających się i niebawem możemy się spodziewać kolejnych informacji tego typu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu