Filmy

Kultowy polski film powraca! "Psy 3: W imię zasad" na pierwszym zwiastunie!

Konrad Kozłowski
Kultowy polski film powraca! "Psy 3: W imię zasad" na pierwszym zwiastunie!
17

Kultowy polski film powraca po 25 latach do kin, a dzisiaj zadebiutował pierwszy zwiastun "Psy 3. W imię zasad" w reżyserii Władysława Pasikowskiego. W obsadzie m. in. Bogusław Linda, Cezary Pazura i Artur Żmijewski.

Gdy o realizacji tego filmu pojawiały się pierwsze plotki, raczej mało kto wierzył, że projekt faktycznie dojdzie do skutku. Niedługo później okazało się jednak, że Władysław Pasikowski faktycznie planuje nakręcić trzecią odsłonę filmu "Psy". Do swoich ról powracają Bogusław Linda jako Franz Maurer, Cezary Pazura jako Waldek Morawiec, Artur Żmijewski jako Radosław Wolf i Edward Linde-Lubaszenko jako Kapitan Stopczyk. Ale na tych nazwiska obsada się nie kończy, bo dołączyli do niej także Marcin Dorociński, Sebastian Fabijański, Jan Frycz, Mirosław Baka, Tomasz Schuchardt i Arkadiusz Jakubik.

Psy 3. W imię zasad - pierwszy zwiastun

W pierwszym zwiastunie "Psy 3. W imię zasad" zobaczymy wspominanych Lindę, Pazurę, Dorocińskiego i Fabijańskiego. Fabuła filmu przedstawia Franza Maurera (Bogusław Linda), który po wyjściu z więzienia musi zmierzyć się z nową rzeczywistością, nową Polską. Nic nie jest takie, jakim zapamiętał i nie wiadomo, co czeka go po 25-letniej odsiadce bez żadnego zajęcia? Franz będzie musiał się odnaleźć w świecie, gdzie dawne zasady i lojalność już nie obowiązują. Po spotkaniu z "Nowym" na pewno sporo się wyjaśni...

Producentami filmu są Klaudiusz Frydrych, który ma w swoim dorobku między innymi świetnego "Jacka Stronga" z Marcinem Dorocińskim w roli głównej oraz Janusz Dorosiewicz, producent  hitu "y II: Ostatnia krew". Trzecia część "Psów" powstaje na podstawie scenariusza Władysława Pasikowskiego, który odpowiada również za reżyserię. Autorem zdjęć jest Maciej Lisiecki ("Drogówka"). Za montaż odpowiada Jarosław Kamiński ("Zimna wojna", "Jack Strong"), za dźwięk Bartłomiej Bogacki. Scenografię przygotował Wojciech Żogała, kostiumy Małgorzata Braszka. Charakteryzację tworzy Janusz Kaleja. Za postprodukcję obrazu i efekty specjalne odpowiada CHIMNEY POLAND (Zuzanna Hencz, Marcin Drabiński). Kierownictwo nad produkcją filmu objęła Ewa Jastrzębska.

Premiera filmu "Psy 3. W imię zasad" już 17 stycznia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu