PlayStation

Najnowsza aktualizacja PlayStation 5 sprawia, że gry działają jeszcze szybciej

Kamil Świtalski
Najnowsza aktualizacja PlayStation 5 sprawia, że gry działają jeszcze szybciej
4

Miła niespodzianka od Sony. Okazuje się, że najnowsza wersja oprogramowania zapewnia sprawniejsze działanie gier. Specjaliści z Digital Foundry mówią, że niektóre z produkcji mogą liczyć nawet na 3% lepsze osiągi.

Szybkość, niemalże niewidoczne czasy wczytywania, ekspresowe uruchamianie aplikacji — taki cel przyświecał projektantom PlayStation 5 od początku. No i trzeba przyznać, że choć ceny dodatkowych dysków zwalają z nóg, to firmie udało się dopiąć swego i konsola naprawdę działa w mgnieniu oka. Najświeższa aktualizacja konsoli przyniosła cały szereg nowości, ale jedna z nich mogła wielu umknąć niepostrzeżenie. Prawdopodobnie dlatego że jest tak szybka, że wcale nietrudno jej nie zauważyć.

Gry na PlayStation 5 działają jeszcze szybciej - wszystko dzięki nowemu oprogramowaniu

Jak informują specjaliści z Digital Foundry, po aktualizacji niektóre z dostępnych gier działają nawet do 3% szybciej. 3% w przypadku produkcji które szaleją aż miło dla większości może okazać się niezauważalne, ale dzięki zaawansowanym testom specjalistów z DF - wiemy, że (przynajmniej) część gier może liczyć na przyspieszenie. Tak sprawy mają się chociażby z Devil May Cry 5 Special Edition i Control Ultimate, które przetestowane na poprzednim oprogramowaniu i obecnym - działają o 1-2 klatki na sekundę szybciej. Każda z gier którą sprawdził w ten sposób redaktor okazała się działać 1-3% szybciej.

Bardzo fajne wiadomości — bo to oznacza, że pewne gry mają szansę jeszcze przyspieszyć. I jasne - mowa tutaj o wartościach, które dla większości użytkowników będą zupełnie niezauważalne. Ale takie usprawnienia mogą przełożyć się nie tylko na "szybsze" działanie gier i więcej klatek na sekundę w tych, które już teraz działają perfekcyjnie - ale przede wszystkim na lepsze działanie produkcji, które wcześniej radziły sobie gorzej, niż wszyscy by tego oczekiwali.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu