Konsole

PS5 Slim z 2 cm wysokości i wodnym chłodzeniem. Niesamowity projekt YouTubera

Kacper Cembrowski
PS5 Slim z 2 cm wysokości i wodnym chłodzeniem. Niesamowity projekt YouTubera
5

Czekacie na PS5 Slim? Matt, prowadzący kanał DIY Perks na YouTube, z pewnością tak - lecz zamiast dalej czekać, wziął sprawy w swoje ręce.

Sony już od wielu generacji wypuszcza “odchudzone” wersje swoich konsol kilka lat po premierze. Na PlayStation 5 Slim czeka wyjątkowo dużo osób - w końcu wygląd najnowszej konsoli japońskiej firmy budzi skrajne emocje już od pierwszego pokazu i ciężko się dziwić, bowiem jest to jedna z największych konsol, jakie kiedykolwiek powstały. Nie wygląda jednak na to, żebyśmy doczekali się “Slimki” od Sony w najbliższym czasie. YouTuber postanowił więc zrobić sobie sam PS5 Slim.

Chudsze PS5 z wodnym chłodzeniem? Jeszcze jak!

Jak się okazuje, znaczną część wielkości PS5 zajmują radiatory, które chronią różne komponenty przed przegrzaniem. Po ich usunięciu okazuje się, że płyta główna PS5 w rzeczywistości jest dość cienka. Powoduje to jednak dość spory problem - w końcu konsola musi mieć chłodzenie, bo w innym przypadku… zwyczajnie pójdzie z dymem. Z tego względu Matt zdecydował się na chłodzenie wodne, które musiał zrobić sam - to wymagało sporo pracy i umiejętności, lecz udało się bez większych problemów. PlayStation z chłodzeniem wodnym brzmi niesamowicie ekscytująco - i takie w istocie jest.

Żeby móc zamknąć podzespoły PlayStation 5 w małej obudowie, Matt musiał również skorzystać z zewnętrznego zasilacza - to oczywiście wpływa na aspekty estetyczne i jest delikatnym "cheatowaniem", lecz finałowy efekt i tak zapiera dech w piersiach. Po wielu przygodach, testy termiczne wykazały, że robione w zaciszu domowym PS5 Slim lepiej sobie radzi z chłodzeniem, niż oficjalny sprzęt Sony. Naturalnym jest również, że w modelu Slim zabrakło napędu optycznego.

PS5 Slim jest naprawdę Slim

Trzeba przyznać, że pod względem wielkości, PS5 Slim robi ogromne wrażenie. Konsola ma zaledwie 2 cm wysokości, a kładąc ją na komodzie, możemy pomylić ją z książką. Prowadzący DIY Perks z największej konsoli dostępnej na rynku zrobił zdecydowanie najmniejszą. Warto wspomnieć, że efekt przewyższył oczekiwania samego autora - Matt nie spodziewał się, że konsola będzie aż tak cienka.

Źródło: YouTube @DIY Perks

Jak oceniacie “pierwsze PlayStation 5 Slim na świecie”? Zamienilibyście swoją konsolę na znacznie odchudzoną wersję najnowszego sprzętu japońskiej firmy?

Źródło, obrazek wyróżniający: DIY Perks (YouTube)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news