Sony

PS4 doczekało się wreszcie odtwarzacza multimediów z prawdziwego zdarzenia

Paweł Winiarski
PS4 doczekało się wreszcie odtwarzacza multimediów z prawdziwego zdarzenia
80

Zawsze dziwiło mnie dlaczego na PlayStation 4 nie ma odtwarzacza obsługującego bez problemu najpopularniejsze formaty wideo i audio. Na szczęście już nie muszę o nim myśleć - właśnie pojawił się w PlayStation Store. Aplikacja zadziała zarówno z plikami domowego serwera, jak również tymi zapisanym...

Zawsze dziwiło mnie dlaczego na PlayStation 4 nie ma odtwarzacza obsługującego bez problemu najpopularniejsze formaty wideo i audio. Na szczęście już nie muszę o nim myśleć - właśnie pojawił się w PlayStation Store.

Aplikacja zadziała zarówno z plikami domowego serwera, jak również tymi zapisanymi na kluczach USB. Odtwarzacz multimedialny obsługuje następujące formaty wideo i audio:

Wideo:

MKV

Visual: H.264/MPEG-4 AVC High Profile Level4.2
Audio: MP3, AAC LC, AC-3 (Dolby Digital)

AVI

Visual: MPEG4 ASP, H.264/MPEG-4 AVC High Profile Level4.2
Audio: MP3, AAC LC, AC-3 (Dolby Digital)

MP4

Visual: H.264/MPEG-4 AVC High Profile Level4.2
Audio: AAC LC, AC-3 (Dolby Digital)

MPEG-2 TS

Visual: H.264/MPEG-4 AVC High Profile Level4.2, MPEG2 Visual
Audio: MP2 (MPEG2 Audio Layer 2), AAC LC, AC-3(Dolby Digital)
AVCHD: (.m2ts, .mts)

Zdjęcia:

JPEG (bazujące na DCF 2.0/Exif 2.21)

BMP

PNG

Audio:

MP3

AAC (M4A)

Jak to mówią - lepiej późno niż wcale. Trochę dziwnie wyglądała bowiem sytuacja, w której mamy na rynku dwa sprzęty do grania. Jeden skupia się wyłącznie na grach i nie oferuje tak naprawdę nic innego, podczas gdy drugi oprócz gier pretenduje do miana domowego centrum multimediów. Teraz przynajmniej posiadacze PlayStation 4 będą mogli powiedzieć „a co…też sobie mogę odtworzyć”. W ramach ciekawostki dodam, że w sieci pojawiło się sporo komentarzy odnośnie odtwarzania plików mkv i skojarzeń tego formatu z pirackimi filmami z torrentów.

Odtwarzacz już jest. Nie musicie szukać go w sklepie. Ikona powinna pojawić się zaraz po włączeniu konsoli, na pierwszym ekranie z grami i aplikacjami. Wystarczy ją włączyć, a konsola pobierze aplikację ze sklepu.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Sonyps4playstation 4