PlayStation

Sony zmienia zdanie: nie zamknie sklepów z grami dla PS3 i PS Vita tego lata

Kamil Świtalski
11

Kilka tygodni temu sieć obiegła wieść, że cyfrowe sklepy dla PlayStation Portable, PlayStation 3 oraz PS Vita zostaną zamknięte tego lata. Sony prawdopodobnie nie spodziewało się takiego odzewu ze strony użytkowników ich konsol — ale ostatecznie postanowiło wprowadzić kilka zmian w swoim kalendarzu.

Sony odwołuje zamknięcie PlayStation Store dla PS3 i PS Vita w te wakacje

Jim Ryan w opublikowanym na blogu PlayStation wpisie przyznaje, że to była zła decyzja — i odwołuje wcześniejszą zagładę cyfrowych sklepików PS3 oraz Vity. Tak, oczy Was nie mylą: PlayStation Store dla PSP zostanie zgodnie z wcześniejszym planem zamknięty drugiego lipca 2021 roku.

To dobra wiadomość — nikt nie ma złudzeń że platformy te będą działały do końca świata i jeden dzień dłużej, ale im dłużej będą dostępne, tym lepiej. Może i nadeszły nowe generacje (stacjonarnych) konsol, ale nie zmienia to faktu, że PS3 wciąż ma swoje grono fanów którzy mniej lub bardziej regularnie poświęcają jej czas — także kupując gry cyfrowe produkcje. PS Vita w ogóle nie miała łatwo (a szkoda, bo to wciąż świetny sprzęt, który w tym roku sprawia mi sporo frajdy), ale to konsola żywa na którą regularnie powstają gry, a ich twórcy dowiedzieli się o tym że mają na ich ukończenie i publikację raptem kilkanaście tygodni... wraz z całą resztą świata. Dlatego cieszę się, że ktoś tam w Sony jednak poszedł po rozum do głowy i postanowił wprowadzić zmiany w kalendarzu. Wiadomo, co się odwlecze to nie uciecze, ale im później — tym lepiej.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, nawet po zamknięciu PlayStation Network klienci mogliby wciąż pobierać zakupione przez siebie gry — ale po ogłoszeniu tej smutnej nowiny przez Sony okazało się że to wcale nie takie proste. Możliwe że wszyscy tak masowo rzucili się do swoich starych konsol, że serwery nie wytrzymały — ale faktem jest że gier na PlayStation 3 już teraz nie dało się pobrać.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu