Gry

Solidne czerwcowe oferty PlayStation Plus i Games with Gold

Paweł Winiarski
Solidne czerwcowe oferty PlayStation Plus i Games with Gold
8

W tym miesiącu nie powinien płakać nikt, niezależnie od tego, po której stronie konsolowej barykady stoi. Oczywiście jak zwykle nie wszyscy są zadowoleni, ale propozycje „darmowych” gier w abonamentach sieciowych usług PlayStation i Xboksa są solidne.

PlayStation Plus

Zaczynamy od oferty PlayStation. Czerwcowy zestaw miał swoje wycieki z zagranicznych stron, potem pojawił się potwierdzający go zwiastun, a dopiero później kompletna lista. W co więc zagramy?

W tym miesiącu cieszę się mocno, bowiem planowałem wreszcie kupić Life is Strange. Jeśli mieliście ten sam plan, zmieńcie go, bowiem to właśnie Life is Strange trafia do czerwcowej oferty dla posiadaczy PlayStation 4. Jeśli jakimś cudem kompletnie nie wiecie o czym jest ten tytuł, już wyjaśniam. To epizodyczna przygodówka, w której przeniesiecie się do małego amerykańskiego miasta. Podobno jest klimatycznie.

Drugą produkcją dla posiadaczy PlayStation 4 jest Killing Floor 2. Grałem w ten tytuł sporo pod koniec ubiegłego roku i …nie jest to może hit na najwyższą notę, ale jeśli macie znajomych lubiących walczyć z hordami przeciwników, będziecie się świetnie bawić. W towarzystwie jak najbardziej polecam.

Dla posiadaczy PS3 i PS Vita oferta jest trochę słabsza, choć to wciąż warte sprawdzenie produkcje. PS3 otrzyma Abyss Odyssey i WRC 5: World Rally Championship, PS Vita natomiast Neon Chrome i Spy Chameleon. W przypadku Neon Chrome zagracie również na PlayStation 4, to tak zwany cross-buy.

Games with Gold

Microsoft w czerwcu z całkiem mocnym zestawem gier, choć większość z nich ma już sporo na karku. Watch_Dogs, w które zagrają posiadacze Xboksów One (do pobrania od 16 czerwca do 15 lipca) zbierało różne recenzje. Mi się ten tytuł podobał (kupiłem PS4 w bundlu właśnie z WD) i zachęcam do dania mu szansy. Dwójka jest lepsza, ale przy pierwszej części też powinniście miło spędzić czas. Speedrunners, które na X1 pobierzecie od 1 do 30 czerwca, to fajna, niezależna platformówka-wyścigowa. Ciekawostka - jest to tytuł esportowy wspierany przez ESL.

Jeśli macie Xboksa 360, zagracie w Assassin’s Creed III (1-15 czerwca) i Dragon Age: Origins (16-30 czerwca). Starocie, ale mocne. No i oczywiście w związku ze wsteczną kompatybilnością Xboksa One, w obie produkcje dla X360 zagracie również na X1. Mam wrażenie, że co miesiąc to właśnie w związku z tą funkcją oferta Microsoftu wydaje się dla graczy ciekawsza. Szczególnie dla tych, którzy nie mieli przyjemności grywać swego czasu na Xboksie 360. W taki sposób można zaliczyć naprawdę dobre produkcje z poprzedniej generacji.

Podsumowując

Zasadniczo zarówno do PlayStation Plus jak i Xbox Live Gold podchodzę jak do obowiązkowych abonamentów konsolowych. Obowiązkowych jeśli chcecie grać w sieci, mając w planach jedynie zabawę solo możecie sobie je darować. Darmowe gry to natomiast miły dodatek, choć nie ukrywam że są miesiące, kiedy faktycznie w obu usługach trafiają się perełki. Ja Plusa opłacam od lat, dużo gram w multi, często sprawdzam darmowe gry. Czasem jednak kompletnie je pomijam, nie spinam się jednak jeśli oferta nie trafia w moje gusta - i Wam radzę to samo. W tym miesiącu na pewno ogram Life is Strange, zabierałem się do niego już dawno i cieszę się, że ostatecznie nie kupiłem gry. A Wy planujecie coś ograć? Z którejkolwiek z ofert - czy w tym miesiącu odpuszczacie i skupicie się na czerwcowych premierach?

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ps