Ciekawe strony

Przygotuj sobie profesjonalny raport z Twojego konta na Facebooku

Konrad Kozłowski
Przygotuj sobie profesjonalny raport z Twojego konta na Facebooku
15

Z bardzo ciekawą inicjatywą do użytkowników portalu Facebook wyszedł dobrze znany wszystkim Wolfram Alpha. Umożliwia on zebranie informacji na temat Waszego konta w kilka chwil za pomocą odpowiedniej aplikacji, by później wszystkie dane zaprezentować w formie iście profesjonalnego raportu. By sko...

Z bardzo ciekawą inicjatywą do użytkowników portalu Facebook wyszedł dobrze znany wszystkim Wolfram Alpha. Umożliwia on zebranie informacji na temat Waszego konta w kilka chwil za pomocą odpowiedniej aplikacji, by później wszystkie dane zaprezentować w formie iście profesjonalnego raportu.

By skorzystać z oferowanej możliwości, wystarczy przejść na stronkę Wolfram Alpha i w odpowiednie pole wpisać po prostu "facebook report". Następnym krokiem będzie zezwolenie aplikacji Wolframu na zebranie informacji z naszego profilu i odczekanie chwili. W moim przypadku niezbędne było także zalogowanie się na konto Wolfram, które założyłem wcześniej, jeżeli takowego nie posiadacie, możliwe że będziecie zmuszeni do jego utworzenia.

Kolekcjonowanie danych z naszego konta trwa dosłownie chwilę i po kilku sekundach możemy przejrzeć zebrane informacje w formie wykresów, tabelek, porównań i map - jest co przeglądać. Na samym początku zaserwowane są podstawowe dane jak data urodzenia, nasz wiek (niesamowicie sprecyzowany) oraz ilość czasu jaka pozostała do naszych następnych urodzin. Kilka następnych wykresów to dane na temat naszej aktywności - ilości dodanych postów, linków czy zdjęć. Dowiemy się także, który z naszych wpisów uzyskał najwięcej polubień oraz komentarzy.

Analizie zostaną także poddani nasi znajomi - diagram poinformuje nas chociażby o tym, jaka część naszych znajomych jest w związku, a także w jakim przedziale wiekowym się oni znajdują. Pomysł jest naprawdę interesujący, a sposób prezentacji informacji jest miłą dla oka kombinacją wykresów, map i tabel. Jeżeli posiadacie konto na Facebooku to dzięki Wolframowi można dokonać naprawdę fajnego podsumowania dotychczasowej "działalności", co szczerze Wam polecam.

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook