Ciekawe strony

Asystent Allegro - oto nowa propozycja do zarządzania kontem

Konrad Kozłowski
Asystent Allegro - oto nowa propozycja do zarządzania kontem
7

Z serwisu Allegro korzystam dosyć często i muszę przyznać, że do tej pory nie rozglądałem się za żadnymi dodatkami do przeglądarki, które miałyby mi ułatwić zarządzanie moim kontem. Jednak udostępniony przez Grupę Allegro Asystent wygląda na produkt mający sensowne podłoże w potrzebach użytkownika,...

Z serwisu Allegro korzystam dosyć często i muszę przyznać, że do tej pory nie rozglądałem się za żadnymi dodatkami do przeglądarki, które miałyby mi ułatwić zarządzanie moim kontem. Jednak udostępniony przez Grupę Allegro Asystent wygląda na produkt mający sensowne podłoże w potrzebach użytkownika, postanowiłem więc dać mu szansę.

Asystent Allegro dostępny jest dla przeglądarek Mozilla Firefox i Google'owskiego Chrome, z którego korzystam na co dzień. Co ciekawe, istnieje także osobna aplikacja dla systemu Windows. Odnalezienie wtyczki nie było trudne, pomimo braku obecności oficjalnej witryny dodatku w na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google. Wystarczyło wpisani "allegro" w w sklepie Chrome Web Store i od razu moją uwagę przykuła wtyczka dodana przez Grupę Allegro.

Po zainstalowaniu i pierwszym zalogowaniu, ikona z "łapką" nabiera pomarańczowej barwy, dzięki czemu bez otwierania dodatku mamy pewność, że nie przegapimy żadnych powiadomień. Wtyczka funkcjonuje na podobnej zasadzie jak kilka innych znanych rozszerzeń np. do obsługi Facebooka. Po aktywowaniu dodatku zyskujemy dostęp do panelu, gdzie za pomocą sporych przycisków możemy przeglądać aukcje, które na przykład sami wystawiliśmy, obserwujemy lub w których bierzemy udział. Najważniejszą zaletą jest brak potrzeby otwierania kolejnej karty, by zapoznać się z tymi informacjami - wszystko dzieje się w obrębie "dymka". Naturalnie z jego poziomu nie mamy możliwości złożenia oferty, na całe szczęście Asystent ma do zaoferowania jeszcze coś.

Na samej górze panelu dostępna jest wyszukiwarka z podpowiedziami, lecz jeszcze bardziej do gustu przypadła mi głębsza integracja wtyczki - po zaznaczeniu tekstu na dowolnej stronie i wciśnięciu prawego przycisku myszy mamy możliwość wyszukiwania w obrębie serwisu Allegro według zaznaczonej frazy. Wtyczka oferuje także powiadomienia o nowych ofertach w wystawionych przez nas aukcjach, niestety nie dane mi było tego przetestować, gdyż akurat teraz niczego nie sprzedaję :)

Asystent Allegro nie jest przejawem wielkiej innowacji, ponieważ wystarczy zajrzeć do sklepu z rozszerzeniami do Firefoxa czy Chrome'a, by przekonać się jak wiele powstało już wtyczek współpracujących z tym serwisem aukcyjnym. Nie zmienia to jednak faktu, że Asystent pozwoli na łatwiejsze kontrolowanie naszych aktywności w serwisie na tyle, by w wielu przypadkach otwieranie pełnego serwisu w nowej karcie stało się czynnością zbędną.

Asystent Allegro dostępne jest dla Firefoxa, Chrome'a i systemu Windows.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegroallegro.pl