Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Aplikacje PC

Przetestuj za darmo na Windowsie aplikację do edycji zdjęć na Maca o wartości 69 euro

GU
Grzegorz Ułan
10

Luminar to aplikacja do edycji zdjęć, która od pięciu lat bije rekordy popularności na Macach, zdobywając co roku tytuł „Best of the Year”. Luminar stawia na prostotę i minimalizm. Aplikacja nie jest zbytnio przeładowana opcjami, ale pozwala jednocześnie na dość zaawansowaną obróbkę zdjęć.

Widać to już od razu po uruchomieniu programu, mamy tylko nasze zdjęcie i menu kilku najważniejszych opcji na górnym pasku. Najbardziej wysunięty po prawej stronie przycisk odkrywa nam panel z warstwami.

Natomiast przycisk obok wysuwa zestaw filtrów w przeróżnej postaci.

Możemy każdy z nich wypróbować i w menu opcji włączyć podgląd przed i po. To przydatna opcja, często po zastosowaniu filtrów, moja percepcja od razu przejmuje nowy widok jako ten bazowy, a tak mogę sprawdzić, co i jak rzeczywiście się zmieniło.

Aplikacja pozwala też na inteligentne zastosowanie predefiniowanych filtrów bazujących na AI. Myślę, że nawet początkujący fotografowie bez problemu odnajdą się w tej aplikacji, poprawiając szybko i wygodnie swoje zdjęcia. Co do obsługiwanych plików, obróbce możemy poddać zarówno pliki RAW, PSD jak i JPEG.

Dodatkowo twórcy aplikacji udostępnili opasły zestaw samouczków wideo, więc i nawet bardziej skomplikowane czynności, które można wykonać w tym programie, z czasem nie będą dla Was tajemnicą.

Aplikacja dostępna jest za 69 euro dla użytkowników macOS, ale teraz użytkownicy Windowsa mogą przetestować wersję beta na ten system, zupełnie za darmo. Wystarczy podać adres email na ich stronie i po chwili uruchomi się pobieranie aplikacji, a na emaila przyjdzie kod do aktywacji programu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: