Mobile

Przetestowałem Google Play Games na polskiej grze Squarge - polecam, zwłaszcza samą grę

Grzegorz Ułan
Przetestowałem Google Play Games na polskiej grze Squarge - polecam, zwłaszcza samą grę
24

Łamigłówki i układanki to jedna z moich ulubionych kategorii w Google Play. Ostatnio katuję Zodiac Zuma, która działa już w GPG oraz Słowotok, gdzie wprawdzie mamy elementy statystyczne, poziomy i odznaki, które urozmaicają grę, ale po dzisiejszych testach nowej polskiej gry, muszę stwierdzić, że ba...

Łamigłówki i układanki to jedna z moich ulubionych kategorii w Google Play. Ostatnio katuję Zodiac Zuma, która działa już w GPG oraz Słowotok, gdzie wprawdzie mamy elementy statystyczne, poziomy i odznaki, które urozmaicają grę, ale po dzisiejszych testach nowej polskiej gry, muszę stwierdzić, że bardzo brakuje tych nowych funkcji z Google Play Games.

Mowa jest o Squarge, na którą natrafiłem na Wykopie, gdzie twórcy tej gry szczegółowo też opisują swoją produkcję. Po krótkim przetestowaniu darmowej wersji (reklamy i brak obsługi GPG) zdecydowałem się na zakup pełnej wersji.

Jeśli nie chcemy się logować do globalnych rankingów, możemy pozostać przy własnych, lokalnych i grać tylko na własne konto czy rywalizować ze znajomymi przekazując sobie smartfona z grą.

Zasady gry są proste, co nie znaczy, że sama gra jest prosta. Do dyspozycji mamy planszę z różnokolorowymi kwadratami, a naszym zadaniem jest tak je przesuwać, by w jednym rzędzie bądź kolumnie znalazły się trzy takiego samego koloru.

W górnej części gry widzimy pasek upływającego czasu do końca rozgrywki, który wypełnia się ponownie po każdorazowym zdobyciu nowego poziomu, z tym, że z każdym nowym poziomem szybciej musimy osiągnąć kolejny.

W każdej chwili możemy przerwać rozgrywkę i powrócić do niej później kontynuując ją z tego samego miejsca. Jeśli zdecydujemy się na zalogowanie do gry poprzez konto Google Plus, dochodzą nam nowe funkcje, takie jak globalne rankingi, osiągnięcia czy oznaki, jednak dopiero od tego momentu. Wcześniejsze wyniki nie są brane pod uwagę.

Po zalogowaniu wszystkie nowe wyniki zapisują się w globalnym rankingu, a o poszczególnych nowych osiągnięciach jesteśmy na bieżąco informowaniu po zakończonej rozgrywce.

Moje pierwsze wyniki nie są imponujące, ale weźcie proszę pod uwagę, że skupiałem się przede wszystkim na zrzutach ekranu, by choć po części przekazać Wam samą istotę i zasady gry:).

Gra do pobrania z Google Play:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidGoogle Play Games