Mobile

Google Play zacieśnia współpracę z... polskim Play

Grzegorz Ułan
Google Play zacieśnia współpracę z... polskim Play
25

Myślę, że wielu użytkowników Androida i operatora komórkowego Play ucieszy ta wiadomość. W przeciągu kilku tygodniu, każdy z klientów tej sieci w swojej aplikacji Google Play będzie miał dwie opcje płatności za aplikacje, gry czy ostatnio książki - oprócz płatności kartą pojawi się automatycznie opc...

Myślę, że wielu użytkowników Androida i operatora komórkowego Play ucieszy ta wiadomość. W przeciągu kilku tygodniu, każdy z klientów tej sieci w swojej aplikacji Google Play będzie miał dwie opcje płatności za aplikacje, gry czy ostatnio książki - oprócz płatności kartą pojawi się automatycznie opcja doliczenia do rachunku za abonament w Play.

Spora część użytkowników Androida powstrzymuje się przed dodaniem do GP danych swojej karty. Z różnych powodów, ale głównie z obaw związanych z bezpieczeństwem swoich oszczędności na koncie. Nowe rozwiązanie z doliczeniem do rachunku powinna więc przypaść im do gustu.

Osobiście widzę tu też inne niebezpieczeństwa związane ze zbyt szybkim i łatwym w tym przypadku procesem płatności. Często można przez przypadek dokonać takiego zakupu, na przykład udostępniając telefon dziecku, ale od tego mamy możliwość ustawienia kontroli rodzicielskiej. Mam też nadzieję, że sam Play udostępni dodatkowe opcje, jak limity czy powiadomienia o dokonanych transakcjach w sklepie przy pomocy tej metody.

Cały proces wdrażania tego rozwiązania rozpoczął się 23 lipca, a jak czytamy w ogłoszeniu, wszyscy abonenci będą mieli do niego dostęp po kilku tygodniach.

Aktualizacja

Pojawił się już regulamin usługi, gdzie czytamy:

P4 informuje, że w ramach konfiguracji konta w usłudze Portfel Google Klient P4 ma możliwość ustalenia dodatkowych zabezpieczeń związanych z Zakupami Mobilnymi, w tym potwierdzania każdego Zakupu Mobilnego hasłem.

Kilka punktów wyżej Play zastrzega, że może zastosować limity kwot, które klienci będą mogli wykorzystać w ramach tej usługi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu