Ciekawe strony

Przepiękny pokaz możliwości HTML5

Grzegorz Ułan
Przepiękny pokaz możliwości HTML5
20

Na link do tego pokazu natrafiłem na profilu Matta Cuttsa, oczywiście z ciekawości kliknąłem. Od razu uruchomiła się docelowa strona, poprosiła o dostęp do kamery, jeden klik rozpoczęcia i kurtyna się otworzyła. To eksperymentalny pokaz możliwości nowoczesnych przeglądarek przy udziale grupy artys...


Na link do tego pokazu natrafiłem na profilu Matta Cuttsa, oczywiście z ciekawości kliknąłem. Od razu uruchomiła się docelowa strona, poprosiła o dostęp do kamery, jeden klik rozpoczęcia i kurtyna się otworzyła. To eksperymentalny pokaz możliwości nowoczesnych przeglądarek przy udziale grupy artystów Cirque du Soleil.

Przedstawienie, w niesamowitej scenerii, wykorzystuje obraz z naszej kamery do prezentacji poszczególnych jej fragmentów w zależności od naszej pozycji. Przesuwając głowę w lewo bądź prawo obraz przesuwa się, pokazując nam bardziej szczegółowo interesujące nas fragmenty.

Oglądając tę prezentację nie mogłem wyjść z podziwu jak daleko już poszła technologia i jak szerokie to może mieć zastosowanie w przyszłości. Różnego rodzaju przedstawienia, występy z głęboką integracją z widzem. Będziemy mogli decydować o całym przebiegu widowiska czy alternatywnych zakończeniach. To wszystko w zwykłej przeglądarce, bez dodatkowego oprogramowania, tylko kamera i mikrofon.

Ja zatrzymałem się na tym fragmencie, choć wykazałem się dużą cierpliwością, równowagą i wiarą, że będzie dalsza część:).

Może Wam się uda obejrzeć dalej - http://www.movikantirevo.com/.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

html5