Konsole

Przekształcanie klipów z gameplayem z Xboksa w animowane GIF-y działa fantastycznie!

Tomasz Popielarczyk
Przekształcanie klipów z gameplayem z Xboksa w animowane GIF-y działa fantastycznie!
0

Kojarzycie serwis Xbox DVR? Można tutaj podglądać wszystkie zarejestrowane przez posiadaczy konsoli Xbox klipy wideo z gameplayem. Od wczoraj został on rozbudowany o magiczny przycisk, za pomocą którego możemy bardzo szybko i prosto przekształcić fragment naszego nagrania w animowany GIF. Rezultaty...

Kojarzycie serwis Xbox DVR? Można tutaj podglądać wszystkie zarejestrowane przez posiadaczy konsoli Xbox klipy wideo z gameplayem. Od wczoraj został on rozbudowany o magiczny przycisk, za pomocą którego możemy bardzo szybko i prosto przekształcić fragment naszego nagrania w animowany GIF. Rezultaty są fantastyczne.

Tworzenie gameplayu na Xboksie jest fajne, ale nie aż tak, jak na PS4. Tam gotowy klip można znacznie prościej przesłać na YouTube, albo po prostu udostępnić na Facebooku dzięki bardzo silnej integracji obu platform (dlaczego w Xboksie, który jest dziełem jednego z kluczowych udziałowców Facebooka tego nie ma?). Ale Xboksa ratuje serwis Xbox DVR, gdzie można przeglądać wszystkie nagrane przez użytkowników klipy z gameplayem. Dzięki przyjemnemu interfejsowi, fajnym kategoriom oraz praktycznym dodatkom jest to miejsce, które powinien znać każdy posiadacz konsoli.

Od wczoraj znajdziemy tutaj nową funkcję, która jest widoczna jako wielki zielony przycisk z napisem "Create GIF". Okazuje się, że przekształcanie gameplaya w animację tego typu daje fantastyczne rezultaty. Serwis wykorzystał tutaj zewnętrzne narzędzie wbudowane w serwis Imgur. Po kliknięciu, wskazane wideo jest przenoszone od razu tam, a przed nami pojawia się edytor pozwalający na wycięcie maksymalnie 15-sekundowej animacji i przekształcenie jej w plik GIF. Kilka kliknięć i gotowe. Jestem pod dużym wrażenie, choć to akurat podziw skierowany bardziej do Imgura.

Efekty są świetnie, bo stworzony GIF jest bardzo płynny. Niestety jednocześnie sporo waży. Powyżej zamieszczam jedną ze swoich bramek w FIFA 15. Wyciąłem dokładnie 15 sekund i otrzymałem plik o wadze... 62 megabajtów (dlatego wstawiam imgurowy kod iframe, a nie sam plik GIF, bo ten artykuł pewnie by się u niektórych wczytywał dobrych kilka albo kilkanaście minut).

Mimo wszystko wydaje mi się to być fantastycznym narzędziem do prezentowania zabawnych błędów, efektownych dokonań czy też humorystycznych wpadek w grach. Szkoda, że analogicznego efektu nie można uzyskać bezpośrednio na konsoli, no ale czemu się dziwić, skoro ekipa rozwijające oprogramowanie Xboksa do dziś nie wprowadziła funkcji zapisywania zrzutów ekranu (może jestem niesprawiedliwy wobec nich, ale naprawdę mnie to boli).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wideoxboxgifgameplayXbox One