Aplikacje webowe

Przekształć swojego Gmaila albo Outlooka w menadżer zadań do wykonania

Grzegorz Ułan
Przekształć swojego Gmaila albo Outlooka w menadżer zadań do wykonania
9

Dla niektórych osób skrzynka e-mail to istny poligon zadań, na którymi pracują na co dzień. Może to być przyjmowanie zleceń i ich przekazywanie do wykonania, może to być praca rekrutera czy zwykłe odbieranie korespondencji, które odkłada się do odpowiedzi na określony późniejszy termin. Dla takich osób powstało narzędzie Flow-e.

Narzędzie znam już od jakiegoś czasu, kiedy było jeszcze płatne, ale od kwietnia twórcy postanowili udostępnić je za darmo dla użytkowników, którzy dodają do niego tylko dwa konta email, a płatność zrobili dla użytkowników, którzy chcą dodać 3 i więcej kont email (5 dolarów za miesiąc). Tak więc uznałem to dobry moment, aby przyjrzeć się ich rozwiązaniu.

Do Flow-e możemy zalogować się na nasze konto Gmail lub Outlook, a po zalogowaniu nasza skrzynka uruchomi się z taką oto "nakładką" jak wyżej. Po lewej stronie mamy kolumnę z folderami z naszego konta email czy przycisk do utworzenia nowej wiadomości, a całość możemy zmniejszyć do rozmiaru ikon.

Druga kolumna od lewej to strumień wiadomości z naszej skrzynki odbiorczej, w tym miejscu możemy oznaczać przychodzącą korespondencje jako wykonaną bądź przenieść ją do innej specjalnie już utworzonej kolumny metodą przeciągnij i upuść. Domyślnie stworzone są trzy kolumny ze wykonanymi zadaniami, do zrobienie i w trakcie, ale dodawać je można w nieograniczonej liczbie.

Dla poszczególnych wiadomości możemy przyporządkować termin realizacji, dołączyć notatkę czy dorobić do nich listę zadań.

U góry każdej kolumny znajdziemy ikonę plusa, która pozwala stworzyć ręcznie zadnia, które nie musi być wiadomością, tak więc musimy tu korzystać z dodatkowego zewnętrznego menadżera zadań.

To nie tylko zarządzanie przychodzącą korespondencją, ale również podczas wysyłania możemy określić, czy dana wiadomość ma być przekształcona w zadanie i wylądować automatycznie w wybranej kolumnie "w trakcie" lub innej specjalnie utworzonej na ten cel.

Oprócz korespondencji email mamy tu też integrację z kalendarzem połączoną z osią czasu, dzięki której jednym kliknięciem możemy dodać do kalendarza spotkanie o określonej porze dnia i zaprosić do niego znajomych, współpracowników czy kontrahentów.

Z dodatkowych opcji wymienić można generator sygnatur, gdzie wystarczy wypełnić pola swoimi danymi, by stworzyć ładnie wyglądający podpis, oczywiście ręcznie też możemy go stworzyć w osobnej zakładce.

Dla estetów jest też zmiana wyglądu aplikacji webowej, można zmienić tło i wyświetlaną kolorystykę.

Darmowa wersja nie ma praktycznie żadnych ograniczeń prócz liczby kont, które można podpiąć, jeśli potrzebujecie takiego rozwiązania na własny użytek, bez problemu powinna Wam wystarczyć taka wersja.

Strona główna Flow-e.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu