Aplikacje webowe

Przekształć swojego Gmaila albo Outlooka w menadżer zadań do wykonania

GU
Grzegorz Ułan
9

Dla niektórych osób skrzynka e-mail to istny poligon zadań, na którymi pracują na co dzień. Może to być przyjmowanie zleceń i ich przekazywanie do wykonania, może to być praca rekrutera czy zwykłe odbieranie korespondencji, które odkłada się do odpowiedzi na określony późniejszy termin. Dla takich osób powstało narzędzie Flow-e.

Narzędzie znam już od jakiegoś czasu, kiedy było jeszcze płatne, ale od kwietnia twórcy postanowili udostępnić je za darmo dla użytkowników, którzy dodają do niego tylko dwa konta email, a płatność zrobili dla użytkowników, którzy chcą dodać 3 i więcej kont email (5 dolarów za miesiąc). Tak więc uznałem to dobry moment, aby przyjrzeć się ich rozwiązaniu.

Do Flow-e możemy zalogować się na nasze konto Gmail lub Outlook, a po zalogowaniu nasza skrzynka uruchomi się z taką oto "nakładką" jak wyżej. Po lewej stronie mamy kolumnę z folderami z naszego konta email czy przycisk do utworzenia nowej wiadomości, a całość możemy zmniejszyć do rozmiaru ikon.

Druga kolumna od lewej to strumień wiadomości z naszej skrzynki odbiorczej, w tym miejscu możemy oznaczać przychodzącą korespondencje jako wykonaną bądź przenieść ją do innej specjalnie już utworzonej kolumny metodą przeciągnij i upuść. Domyślnie stworzone są trzy kolumny ze wykonanymi zadaniami, do zrobienie i w trakcie, ale dodawać je można w nieograniczonej liczbie.

Dla poszczególnych wiadomości możemy przyporządkować termin realizacji, dołączyć notatkę czy dorobić do nich listę zadań.

U góry każdej kolumny znajdziemy ikonę plusa, która pozwala stworzyć ręcznie zadnia, które nie musi być wiadomością, tak więc musimy tu korzystać z dodatkowego zewnętrznego menadżera zadań.

To nie tylko zarządzanie przychodzącą korespondencją, ale również podczas wysyłania możemy określić, czy dana wiadomość ma być przekształcona w zadanie i wylądować automatycznie w wybranej kolumnie "w trakcie" lub innej specjalnie utworzonej na ten cel.

Oprócz korespondencji email mamy tu też integrację z kalendarzem połączoną z osią czasu, dzięki której jednym kliknięciem możemy dodać do kalendarza spotkanie o określonej porze dnia i zaprosić do niego znajomych, współpracowników czy kontrahentów.

Z dodatkowych opcji wymienić można generator sygnatur, gdzie wystarczy wypełnić pola swoimi danymi, by stworzyć ładnie wyglądający podpis, oczywiście ręcznie też możemy go stworzyć w osobnej zakładce.

Dla estetów jest też zmiana wyglądu aplikacji webowej, można zmienić tło i wyświetlaną kolorystykę.

Darmowa wersja nie ma praktycznie żadnych ograniczeń prócz liczby kont, które można podpiąć, jeśli potrzebujecie takiego rozwiązania na własny użytek, bez problemu powinna Wam wystarczyć taka wersja.

https://youtu.be/DBCNxzDLf_g

Strona główna Flow-e.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu