Aplikacje webowe

Czy da się zrobić stronę internetową z arkusza kalkulacyjnego?

Grzegorz Ułan
Czy da się zrobić stronę internetową z arkusza kalkulacyjnego?
9

Jak najbardziej i całkiem ciekawie to się prezentuje. Nie każdy musi umieć robić strony internetowe, ale często wielu z nas musi przygotować jakąś prezentację, a jak nie musi to chce coś pokazać znajomym czy rodzinie w ładnej oprawie. Może to być jakaś lista prac, wydarzeń, programów albo najbardziej zwyczajnie, czyli lista prezentów, które chcemy dostać, czy to na urodziny, ślub czy z innej okazji.

Wtedy z pomocą przychodzi nowy serwis Sheet 2 Site, znaleziony oczywiście na Product Hunt, który pozwala tworzyć pojedyncze strony z kafelkową treścią. Wypełnia się nią danymi, które wprowadzamy w arkuszu kalkulacyjnym.

Wszystko, co trzeba zrobić to skopiować na swój Dysk Google ten szablon, skopiować później jego adres z paska przeglądarki i wkleić na stronie Sheet 2 Site.

Po czym wracamy do naszej kopii arkusza i publikujemy go, by był dostępny w sieci i można było wygenerować z niego stronę www.

Teraz wystarczy na stronie Sheet 2 Site kliknąć wygenerowanie naszej strony i gotowe.

Pozostaje nam już tylko wypełnienie szablonu naszymi danymi. Za wygląd strony głównej odpowiada rzecz jasna arkusz main-page, gdzie możemy zmienić cover na stronie czy tytuł naszej nazwijmy ją prezentacji.

Za treść natomiast odpowiada arkusz content, gdzie możemy podmienić tło kafelków towarzyszące im opisy no i linki do docelowych pozycji w sieci.

W rezultacie tak oto wygląda efekt docelowy przy domyślnym szablonie, możecie go sprawdzić pod tym linkiem.

Z kolei na stronie Sheet 2 Site znajdziecie linki do szablonów bardziej rozbudowanych wraz z trzema propozycjami na ich wykorzystanie. Myślę, że możliwości jest tu o wiele więcej, z pewnością znajdziecie więcej pomysłów na wykorzystanie tych szablonów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu