Felietony

Przekonałem się ostatnio co jest prawdziwą zaletą aplikacji do zamawiania taksówek

Grzegorz Marczak
Przekonałem się ostatnio co jest prawdziwą zaletą aplikacji do zamawiania taksówek
14

Aplikacje do zamawiania taksówek typu iTaxi czy MyTaxi wszyscy czytelnicy Antyweb z pewnością znają. Sami pisaliśmy o nich kilka razy nie będę więc teraz ponownie opisywał ich możliwości. Chciałbym natomiast wspomnieć o moich ostatnich testach z MyTaxi gdzie miałem okazję przetestować przejazdy bezg...

Aplikacje do zamawiania taksówek typu iTaxi czy MyTaxi wszyscy czytelnicy Antyweb z pewnością znają. Sami pisaliśmy o nich kilka razy nie będę więc teraz ponownie opisywał ich możliwości. Chciałbym natomiast wspomnieć o moich ostatnich testach z MyTaxi gdzie miałem okazję przetestować przejazdy bezgotówkowe w których płatność potwierdza się przez telefon. To jest moim zdaniem główna i jedna z ważniejszych zalet tego typu rozwiązań.

Z zamawianiem taksówek mam zawsze problem związany z gotówką. Przeważnie mam jej przy sobie bardzo mało i zawsze jest dylemat czy starczy czy trzeba będzie podjechać do bankomatu. Nie przepadam za gotówką w portfelu, nigdy nie mam czasu na jej wypłacanie a po drugie za 90% zakupów płacę kartą kredytową z odroczonym o 45 dni terminem płatności.

Do tej pory aplikacje do zamawiania taksówek były dla mnie interesującym rozwiązaniem ale w momencie kiedy mogę zapomnieć o gotówce i na dodatek dostać za taksówki fakturę na koniec miesiąca to tym mnie kupili. W przypadku testowanego MyTaxi w opcji firmowej po zakończonym kursie dostaje się systemowy komunikat o płatności. Wystarczy potwierdzić go swoim Pinem wybierając przy okazji czy dajemy napiwek (dobrze, że o tym pomyśleli) i tyle. Najlepsze jest to, że nie muszę dla księgowego zbierać tych wszystkich papierków bo dostanę to wszystko na fakturze.

To jest dla mnie większa wartość i wygoda niż podgląd w którym miejscu jest taksówkarz, czy też wybranie tego które jest najbliżej. Tak mi się spodobały te przejazdy bezgotówkowe i "płacenie" przez telefon, że już jestem w trakcie podpisywania umowy.

Jedynym niebezpieczeństwem tego typu rozliczeń jest oczywiście dostęp do internetu. Miałem taką sytuację, że w centrum warszawy nagle przełączyło mnie na Edge i miałem trudności z potwierdzeniem płatności.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu