Akcja Partnerska

Darmowe przekazy z USA do Polski od Cinkciarz.pl

Grzegorz Ułan
0

Polski fintech Cinkciarz.pl, działający na rynku od wielu lat, jest częścią grupy Conotoxia Holding, do której należy również spółka Conotoxia, Inc. Dwa lata temu udostępniła ona usługę międzynarodowych przekazów pieniężnych z USA do Europy, w tym również do Polski.

Promocja przy wyborze Online Banking od Trustly jako metody płatności

Przekazy te można realizować przy wykorzystaniu karty płatniczej Visa lub Mastercard, ale również przelewem bankowym w usłudze Online Banking od Trustly. I właśnie dzięki tej ostatniej opcji oraz współpracy z Trustly spółka Conotoxia, Inc, udostępniła wyjątkową promocję. Przez dwa miesiące przekazy pieniężne z USA do odbiorców w Europie realizowane są zupełnie za darmo.

Piotr Kiciński, wiceprezes fintechu Cinkciarz.pl:

Ekspansja terytorialna Cinkciarz.pl trwa, a współpraca ze znaczącymi zagranicznymi partnerami to dowód na rozwój globalnych usług płatniczych naszego polskiego fintechu. W tego typu projektach bardzo istotne jest bezpieczeństwo. Przekazy online eliminują ryzyko związane z obrotem gotówki. Nasza usługa jest szczegółowo zaprojektowana według wymaganych licencji oraz podlega nadzorowi regulatorów.

Korzystając z usługi Online Banking od Trustly, można wysyłać pieniądze online z 42 amerykańskich stanów do 30 krajów europejskich, w tym również do Polski, wybierając spośród 28 dostępnych walut. Promocja darmowych przekazów, która potrwa jeszcze do 10 października, to doskonała okazja do zapoznania się z zaletami tej usługi.

Online Banking od Trustly vs tradycyjny przelew bankowy

Porównując ją tylko z tożsamą w wygodzie opcją tradycyjnego przelewu bankowego, gdzie po zalogowaniu się do swojej bankowości elektronicznej, możemy zwyczajnie zlecić przelew, wpisując numer konta odbiorcy w Polsce – przelew Online Banking od Trustly ma kilka istotnych przewag.

W przypadku tradycyjnego przelewu bankowego musimy przede wszystkim przygotować się na bliżej nieokreślony czas dotarcia środków do odbiorcy, który potrafi trwać od 3 dni do nawet dwóch tygodni, w zależności od banków realizujących takie przelewy. Poza tym często niewiadomą jest też ostateczna kwota prowizji, jaką trzeba będzie zapłacić za taki przelew.

Dzieje się tak z uwagi na realizację przelewów w systemie SWIFT i opłat banków, które uczestniczą w tym procesie – bank inicjujący przelew, bank finalizujący przelew, często też dochodzą banki pośredniczące. Do tego prowizje za przewalutowanie i różnice w kursach walut, które mogą pojawić się w trakcie realizacji tego jednego tylko przelewu. Finalnie mogą to być różne kwoty, o których nie dowiemy się w chwili zlecania takiego przekazu pieniężnego – w skrajnych przypadkach ostatecznie może to być nawet 10% kwoty przelewu.

Z kolei w przypadku usługi Online Banking od Trustly, już w chwili realizacji transakcji wiemy dokładnie, jakie opłaty za niego poniesiemy – za transakcje i za samą płatność. Akurat teraz, w ramach wspomnianej wyżej promocji, nie ma żadnych opłat. Odbiorca otrzyma przekazywaną kwotę po przeliczeniu dolarów na złotówki według aktualnego kursu. Zerknijmy więc dla porównania na naliczanie opłat, w przypadku realizacji przekazu za pomocą karty płatniczej:

Tak więc w każdej z opcji płatności – czy to kartą płatniczą, czy przelewem Online Banking od Trustly już w chwili wysłania przekazu, wiemy dokładnie, jaką kwotę otrzyma nasz odbiorca w kraju docelowym, bez żadnych niespodzianek po drodze.

Są też oczywiście tradycyjne przekazy pieniężne, które można zrealizować online lub w placówkach stacjonarnych usługodawców, podobnie jak tradycyjne przekazy pocztowe. Tu jednak znowu dochodzą spore prowizje, sięgające nawet do kilku procent przekazywanej kwoty. Natomiast w przypadku przekazów pocztowych oprócz prowizji dochodzi czas, który zbliżony jest do wysłania zwykłego listu.

Jak zlecić przekaz pieniężny z USA do Polski?

Aby zlecić taki przekaz pieniężny realizowany z karty płatniczej czy przelewem Online Banking od Trustly, wystarczy założyć konto na Conotoxia.com lub skorzystać w tym celu z aplikacji mobilnej dostępnej na urządzenia z Androidem lub iOS na pokładzie. Następnie, po przejściu pozytywnej weryfikacji, można korzystać z wielu możliwości fintechu na Conotoxia.com.

By zrealizować przekaz, dodajemy do naszej listy odbiorcę w kraju docelowym, wskazujemy walutę i kwotę naszego przekazu. W przypadku, gdy przelewamy z naszej karty płatniczej, podajemy jej dane. Natomiast w przypadku wyboru przelewu Online Banking od Trustly wybieramy nasz bank, z którego konta będziemy chcieli dokonać przekazu pieniężnego.

To wszystko – przekazane środki dotrą na wskazane konto bankowe odbiorcy w Polsce w kilka minut, a w wyjątkowych sytuacjach maksymalnie do 3 dni.


Artykuł powstał we współpracy z Cinkciarz.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu