Świat

Przeglądarka Chrome kontra pędzący ziemniak! Nowe testy szybkości

Grzegorz Marczak
Przeglądarka Chrome kontra pędzący ziemniak! Nowe testy szybkości
17

Najnowszy beta release przeglądarki Chrome zawiera podobno poprawki które poprawiają jej szybkość aż o kilkadziesiąt procent. Szczegóły techniczne jak osiągnięto taki wynik są dla mnie osobiście mniej istotne niż forma w jakiej zespół Chrome "sprzedaje" szybkość swojego dziecka. W celu zwizualiz...

Najnowszy beta release przeglądarki Chrome zawiera podobno poprawki które poprawiają jej szybkość aż o kilkadziesiąt procent. Szczegóły techniczne jak osiągnięto taki wynik są dla mnie osobiście mniej istotne niż forma w jakiej zespół Chrome "sprzedaje" szybkość swojego dziecka.

W celu zwizualizowania użytkownikom co osiągnięto w nowe wersji beta ( 2,700 ramek na sekundę!) przygotowano bardzo ciekawy materiał marketingowy porównujący na przykład szybkość ładowania strony w przeglądarce Chrome z wystrzelonym ziemniakiem :)

Zobaczcie zresztą sami jak można w ciekawy sposób przedstawić zagadnienie, które do tej pory było raczej omawiane na wykresach publikowanych przez serwisy związane z technologią i IT. Naprawdę świetny marketingowy materiał.I jeszcze materiał pokazujący jak powstawały testy:Przy okazji Chrome mam do was pytanie czy ktoś miewa problemy z wersją tej przeglądarki na Mac OS? Ja obserwuję coraz częściej zawieszenia przy ładowaniu stron - związane jest to chyba z ładowaniem jakichś skryptów ale nie jestem pewien. Efekt jest taki, że strona wczytuje się do połowy po czym cała zakładka się zawiesza i jest nie aktywna - pomaga wtedy jedynie restart całej przeglądarki. Może to jest problem z jakimś pluginem (choć mam ich zaledwie kilka i jeszcze miesiąc temu takich efektów nie miałem)?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu