Świat

Działający prototyp tabletu z Androidem

Grzegorz Marczak
Działający prototyp tabletu z Androidem
9

Podczas trwającej konferencji Web 2.0 Expo pokazany został działający prototyp tabletu z system Android. Urzadzenie to ma oczywiście dotykowy ekran, obsługuje gesty ale co najważniejsze sprawnie działa na nim Flash oraz co ciekawe Adobe AIR. Dzięki temu będziemy mogli (tak przypuszczam) przenieść k...

Podczas trwającej konferencji Web 2.0 Expo pokazany został działający prototyp tabletu z system Android. Urzadzenie to ma oczywiście dotykowy ekran, obsługuje gesty ale co najważniejsze sprawnie działa na nim Flash oraz co ciekawe Adobe AIR. Dzięki temu będziemy mogli (tak przypuszczam) przenieść kilka ciekawych aplikacji z naszego komputera stacjonarnego na nasz tablet.

Zła wiadomość jest natomiast taka, że to naprawdę jest dopiero prototyp któremu jeszcze bardzo daleko do gotowego produktu. Możliwe, że pokazanie tego urządzenia w takiej formie (plastikowa obudowa) jest to zagranie pod konkurencje po to aby nie zobaczyła całości - choć z drugiej strony co może być zaskakującego w tablecie? Może mieć kamerę, więcej złączy itp.

Wydaje mi się, że tak naprawdę decydującym elementem każdego tabletu będzie system operacyjny i właśnie to trzeba oceniać w tego typu prototypach. Android w tym przypadku to już raczej sprawdzony kandydat dla wielu nowo powstających urządzeń mobilnych typu tablet. Mnie natomiast nadal zastanawia gdzie w tym wszystkim jest miejsce na Chrome Os - czy ma to być system dedykowany jedynie netbookom?

Poniżej dwa nagrania pokazujące działający prototyp z Androidem w akcji (nagrania, informacja oraz zdjęci pochodzą z zedomax.com)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu