Świat

Co za wpadka Facebooka - każdy mógł widzieć nasz live chat!

Grzegorz Marczak
Co za wpadka Facebooka - każdy mógł widzieć nasz live chat!
17

Facebook jest co prawda niesamowitym serwisem ale wpadki jakie zalicza są czasem równie niesamowite. Tym razem okazało się, że poprzez okno z ustawieniami naszej "prywatności" dało się wywołać podgląd na chat innego użytkownika serwisu - rozumiem, że działało to w momencie prowadzenia dyskusji, lub...

Facebook jest co prawda niesamowitym serwisem ale wpadki jakie zalicza są czasem równie niesamowite. Tym razem okazało się, że poprzez okno z ustawieniami naszej "prywatności" dało się wywołać podgląd na chat innego użytkownika serwisu - rozumiem, że działało to w momencie prowadzenia dyskusji, lub kiedy ktoś nie zamknął lecz tylko zminimalizował okno chata. Poniżej zamieszczam video jakie zostało opublikowane na TC z pokazem jak działał ten błąd. Na szczęście chat jest już wyłączony - trwają prace konserwacyjne.

Ironią jest fakt głoszenia przez Facebook, że era prywatności w internecie dobiega końca. Można by więc założyć, że upublicznienie prywatnego chata w tym kontekście jest po prostu kolejnym krokiem w obranym przez Facebook kierunku :)Po obejrzeniu tego filmu coraz bardziej przekonuje się, że dokładnie wszystko co piszę i robię na Facebooku muszę traktować jako publicznie dostępne. Wam też polecam takie podejście bo dzięki niemu można uniknąć niemiłych niespodzianek i rozczarowań.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook