Polska

Protesty dealerów samochodowych pod siedzibą Allegro w Poznaniu

Jakub Szczęsny
Protesty dealerów samochodowych pod siedzibą Allegro w Poznaniu
35

Otrzymaliśmy sygnały na temat protestu przed siedzibą Allegro, które jest właścicielem serwisu ogłoszeniowego OtoMoto. Historię związaną z platformą ogłoszeniową opisywaliśmy dla Was na Antywebie od poniedziałku - we wpisie traktującym o podwyżkach za umieszczenie ogłoszenia, a następnie zamieściliś...

Otrzymaliśmy sygnały na temat protestu przed siedzibą Allegro, które jest właścicielem serwisu ogłoszeniowego OtoMoto. Historię związaną z platformą ogłoszeniową opisywaliśmy dla Was na Antywebie od poniedziałku - we wpisie traktującym o podwyżkach za umieszczenie ogłoszenia, a następnie zamieściliśmy specjalnie dla czytelników AW wywiad z Aleksandrą Kubicką - Brand PR Managerem w Allegro, gdzie serwis bronił swoich decyzji po negatywnych opiniach na temat serwisu w Internecie.

OtoMoto tłumaczy, iż wprowadzone podwyżki m. in. mają na celu zlikwidowanie "ogłoszeń - widm", które jako narzędzie brokerów było jednym z nieuczciwych działań polegających na wystawianiu pojazdu niedostępnego na placu przedsiębiorcy z możliwością jego sprowadzenia z zagranicy. Oczywiście takie działanie wprowadza w błąd konsumenta. Aby ukrócić te praktyki, wprowadzono wspomniane podwyżki. Z tych jednak nie są zadowoleni uczciwi handlarze, którzy bardzo negatywnie wypowiadają się na temat platformy ogłoszeń.

W rozmowie Aleksandrą Kubicką, Brand PR Managerem w Allegro dowiedziałem się, iż dzisiaj w godzinach okołopołudniowych rzeczywiście miała miejsce akcja niezadowolonych dealerów związanych z serwisem OtoMoto. Na spontaniczne zgromadzenie przybyło około 30 osób, z czego 5 jako reprezentanci spotkało się z pracownikami Grupy Allegro i wspólnie omówiono kwestię podwyżek. Protestujący nie mieli sformułowanych żadnych postulatów - chodziło głównie o to, by podwyżki zostały cofnięte. Zgromadzeni przywieźli ze sobą syreny oraz transparent (notabene) pochodzący od OtoMoto z wymalowanym sprejem wyrażeniem: "NIE DLA...". Jednak manifestacja przebiegła spokojnie - ponadto w związku ze zgłoszeniem protestu do odpowiednich władz, na miejsce przybyła jednostka Policji, która ochraniała manifestację.

OtoMoto mimo protestów w Internecie, a także już poza nim nie zamierza zmieniać swojej decyzji odnośnie nowego cennika. Nic także nie wskazuje, by takie działania były w ogóle rozpatrywane przez Grupę Allegro.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

protestOtomoto