Polska

MyTaxi zintegrowane z Google Maps. W końcu przestaną mnie pytać o drogę

Grzegorz Ułan
4

Twórcy mytaxi udostępnili dziś nowe aplikacje na Androida i iOS dla kierowców z pełną integracją z Mapami Google, dzięki której kierowcy będą mogli jej używać jako nawigacji w dojeździe do klienta, jak i w jego transporcie do punktu docelowego.

Dzięki integracji z Google Mapy, trasa przejazdu będzie na bieżąco aktualizowana w czasie rzeczywistym, co pozwoli zarówno kierowcy jak i pasażerowi na podgląd aktualnego natężenia ruchu, korków czy utrudnień na drodze.

Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce:

Wykorzystanie Map Google jako nawigacji w aplikacji mytaxi dla kierowców to pewność dla pasażera, że jedzie optymalną trasą zasugerowaną przez aplikację. Wystarczy, aby pasażer podając adres docelowy poprosił kierowcę o posłużenie się nawigacją. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie zwłaszcza dla pasażerów nieznających miasta, którzy chcą być pewni, że trasa, którą jedzie kierowca jest najbardziej dogodna i najszybsza w danym momencie.

To po stronie pasażerów, sami kierowcy będą mieli też ułatwione zadanie dojazdu do klienta, dzięki dokładniejszej geolokalizacji. Trasa dojazdu do klienta zaznaczona będzie na mapach niebieską linią wraz z precyzyjnym czasem dojazdu.

Johannes Mewes, CPO mytaxi:

Naszym celem w integracji z Mapami Google jest poprawa komfortu zarówno kierowców, jak i pasażerów. Pasażerowie będą mogli mieć pewność, że zostaną przewiezieni trasą pozbawioną korków i utrudnień, a kierowca nie będzie już marnować czasu na poszukiwanie alternatywnych tras na dodatkowych urządzeniach.

Cieszy ten ruch, bo wielokrotnie zdarzało się, że ich dotychczasowa nawigacja z nieaktualnymi danymi sprawiała problemy ze sprawnym dotarciem do klienta, jak i do celu podróży. No i być może taksówkarze w końcu przestaną nas pytać o drogę ;).

Więcej informacji o nowej aplikacji znajdziecie na dedykowanej stronie, wraz z instrukcją jej aktualizacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu