Apple

Profesjonalny Photoshop Touch dostępny dla iPhone'a i smartfonów z Androidem

Konrad Kozłowski
29

Adobe zaskoczyło chyba wszystkich - bez żadnych zapowiedzi udostępniona została wczoraj aplikacja Photoshop Touch dla smartfonów z Androidem oraz urządzeń z systemem iOS. Marka 'Photoshop' nie trafia po raz pierwszy na urządzenia mobilne - już wcześniej Photoshop Touch dostępny był na tablety, zaś u...

Adobe zaskoczyło chyba wszystkich - bez żadnych zapowiedzi udostępniona została wczoraj aplikacja Photoshop Touch dla smartfonów z Androidem oraz urządzeń z systemem iOS. Marka 'Photoshop' nie trafia po raz pierwszy na urządzenia mobilne - już wcześniej Photoshop Touch dostępny był na tablety, zaś użytkownicy smartfonów musieli zadowolić się dość okrojoną wersją Photoshop Express. Do wczoraj.

Jeszcze kilka lat temu o obecności takiego programu jak Photoshop w naszej torbie czy kieszeni można było jedynie pomarzyć. Tablety i smartfony stały się jednak tak powszechne i oferują tak duże możliwości, że Adobe zdecydowało się przygotować mobilną wersję najbardziej rozpoznawalnego narzędzia graficznego.

Photoshop Touch dla iPhone'a i smartfonów z Androidem posiada takie funkcje jak zaznaczanie, dodawanie tekstu, obsługiwane są warstwy, filtry oraz efekty. Cały interfejs został przygotowany specjalnie dla relatywnie niewielkich ekranów, dlatego wiele opcji zostało umieszczonych w górnym i dolnym pasku narzędziowym. Dzięki temu, w centrum ekranu możemy wygodnie pracować nad naszą grafiką. Unikalną dla urządzeń mobilnych funkcją jest możliwość wykorzystania aparatu - to pozwala na umieszczenie w tle zrobionego przez nas zdjęcia, mając cały czas podgląd jak będzie to wyglądało.

Mobilny Photoshop jest kompatybilny z usługą Creative Cloud, dzięki czemu możemy pracować nad jednym projektem na wszystkich urządzeniach, gdzie zainstalowana jest aplikacja, począwszy od smartfonu, poprzez tablet, a na komputerze kończąc. Dzięki rozróżnieniu aplikacji dla smartfonów i tabletów, Adobe jest w stanie rozwijać te oba projekty w taki sposób, by na obydwu typach urządzeń praca była możliwie jak najwygodniejsza.

Photoshop Express dostępny jest już dostępny w App Store w cenie 4,49 euro oraz Google Play, gdzie został wyceniony na 15,65 złotego. Wersja dla iOS kompatybilna jest z iPhonem 5, 4S oraz iPodem touch 5 generacji. W przypadku platformy Google, wymagany jest Android minimum w wersji 4.0.

Źródło: TechCrunch, screeny Michał Jakubowski, dzięki!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhonephotoshopadobeAndroidiOS