Antyapps

Procreate: najlepsza aplikacja do rysowania na iPadzie

Antyapps
Procreate: najlepsza aplikacja do rysowania na iPadzie
0

iPady już dawno przestały być urządzeniami wyłącznie do konsumpcji treści — dzięki fajnym dodatkom takim jak przemyślane klawiatury i rysiki Apple Pencil stały się solidnymi narzędziami do pracy. Nie dla wszystkich, nie do wszystkiego — ale ich renoma i popularność nie bierze się znikąd. No ale...

iPady już dawno przestały być urządzeniami wyłącznie do konsumpcji treści — dzięki fajnym dodatkom takim jak przemyślane klawiatury i rysiki Apple Pencil stały się solidnymi narzędziami do pracy. Nie dla wszystkich, nie do wszystkiego — ale ich renoma i popularność nie bierze się znikąd. No ale dobrze: skoro już mamy urządzenie i akcesoria, to warto byłoby wybrać też aplikację, za pomocą których będziemy tworzyć nasze dzieła. Procreate nie bez powodu znajduje się na szczycie list przebojów rysowników i ilustratorów, korzystających z iPada. Dlaczego? 

Procreate: doskonałe narzędzie dla ilustratorów na iPada

Procreate to aplikacja idealna w swojej prostocie. Od dnia premiery zaskarbiła sobie wierne grono odbiorców — a od tego czasu produkt stale się rozwija, oferując co rusz to nowsze sztuczki. Bardzo proste do nauki gesty, praca na warstwach i bezproblemowe maski. Do tego pakiet prostych (ale efektywnych w użyciu) efektów, dzięki którym tworzenie dzieł staje się dużo łatwiejsze. Rozmywanie, krzywe kolorów — to świetne dodatki. Ale tak naprawdę aplikacja urzeka już w dużo prostszych elementach.

Bo nie zabrakło tam mieszania warstw, zaawansowanego systemu prowadzenia linii, łatwego dostępu do rozmaitych kształtów, a nawet banalnego tworzenia animacji za pomocą aplikacji. Na tym jednak jeszcze nie koniec — bo asem w rękawie aplikacji jest dodany kilka miesięcy temu moduł importowania pędzli, które dodają narzędziu dodatkowej mocy!  Tworzenie własnych pędzli, ich zapisywanie, eksport i import jest dziecinnie prosty — a przy okazji pozwala stworzyć niezwykle praktyczne efekty. Dodajmy do tego jeszcze pracę z tekstem (wraz ze wsparciem własnych fontów), wsparcie dla importu i eksportu plików PSD (od Adobe Photoshopa), JPG, PNG i TIFF, cofnięcie nawet 250 ostatnich kroków w aplikacji i banalnie prosty interfejs — a uzyskacie aplikację którą pokochali ilustratorzy z całego świata. Ci bardziej zaawansowani i ci którzy dopiero stawiają pierwsze kroki. W sieci już teraz znaleźć można setki rozmaitych samouczków dla aplikacji, do tego dochodzą sztuczki no i paczki pędzli: darmowych oraz płatnych. Dla każdego coś dobrego!

 

Dodatkowym atutem Procreate jest jego cena. Aplikację można nabyć w ramach jednorazowego zakupu w App Store (za 47,99 w wersji dla iPada i 23,99 zł na iPhone'a) — nie trzeba przejmować się abonamentami i regularnymi opłatami. Nie ma też w środku żadnych dodatków do odblokowania: płacisz raz, masz i... to działa. Jeżeli szukacie doskonałego narzędzia do rysowania (zwłaszcza na) iPada — to właśnie Procreate!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu