Antyapps

Pass2U Wallet. Własne karty w aplikacji Wallet na iOS

Antyapps
Pass2U Wallet. Własne karty w aplikacji Wallet na iOS
0

Passbook, a później Wallet, to rozwiązanie Apple pozwalające na trzymanie biletów, kart lojalnościowych, kart pokładowych, czy kuponów w jednym miejscu bez konieczności ciągłego otwierania aplikacji w poszukiwaniu kodu QR, czy kodu kreskowego. W Wallet przechowywane są  też karty Apple Pay. Nies...

Passbook, a później Wallet, to rozwiązanie Apple pozwalające na trzymanie biletów, kart lojalnościowych, kart pokładowych, czy kuponów w jednym miejscu bez konieczności ciągłego otwierania aplikacji w poszukiwaniu kodu QR, czy kodu kreskowego. W Wallet przechowywane są  też karty Apple Pay. Niestety nie wszyscy twórcy aplikacji i usług oferują wsparcie dla tego rozwiązania. Jest jednak sposób na obejście tego problemu — opracowanie i stworzenie własnej karty z potrzebnymi danymi, które będzie można dodać do aplikacji Wallet. Takim wygodnym narzędziem jest Pass2U Wallet.

Jak można przeczytać na stronach Apple: Dzięki aplikacji Wallet możesz za pomocą kart na telefonie iPhone odprawiać się przed lotem, pobierać i realizować punkty lojalnościowe, wchodzić na seanse filmowe czy realizować kupony rabatowe. Przechowywane karty mogą zawierać informacje, takie jak saldo karty do kawiarni, data ważności kuponu, numer miejsca na koncercie i inne. Niektóre szkoły w Stanach Zjednoczonych obsługują legitymacje szkolne/studenckie na telefonie iPhone i zegarku Apple Watch.. W Polsce, z kart przechowywanych w aplikacji Wallet, możemy korzystać w wielu sytuacjach — pomijając szerokie zastosowanie Apple Pay, użyjemy ich w sklepach niektórych sieci, czy na lotniskach. Liczę, że w przyszłości znajdą też zastosowanie w innych miejscach, np. w kinach. Podobno sieć Multikino ma plany wdrożenia rozwiązań Wallet w swojej aplikacji, jednak to dopiero w przyszłym roku.

Pass2U Wallet pozwoli stworzyć swoje własne karty do aplikacji Wallet na iOS

Pass2U Wallet to aplikacja, która pomoże rozwiązać większość problemów związanych z brakiem możliwości dodania do Wallet interesujących nas kart. Narzędzie jest proste w obsłudze i krok po kroku pomoże stworzyć własne karty na podstawie zeskanowanego kodu QR, czy kodu kreskowego lub na podstawie stworzonych przez społeczność szablonów. W zależności od wybranej kategorii, w której znaleźć można karty pokładowe, kupony, bilety na wydarzenia, karty lojalnościowe, czy ogólne — w zależności od wybranego rodzaju, końcowy efekt będzie wyglądał nieco inaczej. Można je uzupełniać o swoje dane, dodawać obrazki, czy opisy ułatwiające ich identyfikację. Po zakończeniu prac wystarczy dodać kartę do aplikacji Wallet i gotowe — te są dostępne niemal natychmiast.

Aplikacja jest dostępna za darmo, jednak z pewnymi ograniczeniami. By móc korzystać w pełni z jej funkcji, należy zdecydować się na zakup wersji Premium. Ta pozwala na tworzenie do 50. kart, usuwa reklamy, dodawanie szablonów do tak zwanego Pass Store, dostęp do widżetu ekranowego. Dzięki jednorazowej opłacie w wysokości 8,99 zł można tez grupować bilety, czy karty pokładowe, ustawiać powiadomienia, czy tworzenie kopii zapasowych przechowywanych w chmurze Google Drive.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu