Mobile

Jeszcze więcej Material Design w aplikacjach! Google przejmuje i udostępnia za darmo Pixate

Tomasz Popielarczyk
Jeszcze więcej Material Design w aplikacjach! Google przejmuje i udostępnia za darmo Pixate
32

Dobre wieści dla deweloperów oraz twórców aplikacji. Google znowu inwestuje w tworzenie aplikacji i dokonuje przejęcia Pixate - oprogramowania służącego do projektowania i testowania prototypowych aplikacji. W wyniku tej transakcji usługa została udostępniona za darmo. Pixate pozwala na projektow...

Dobre wieści dla deweloperów oraz twórców aplikacji. Google znowu inwestuje w tworzenie aplikacji i dokonuje przejęcia Pixate - oprogramowania służącego do projektowania i testowania prototypowych aplikacji. W wyniku tej transakcji usługa została udostępniona za darmo.

Pixate pozwala na projektowanie aplikacji uzyskiwanie prototypu interfejsu jeszcze przed opracowaniem pozostałych aspektów działania programu. Jest to jedno z lepszych narzędzi tego typu. Mogą z niego korzystać zarówno posiadacze Windowsów jak i OS X. Od teraz Pixate można pobierać bezpłatnie. Obniżono też znacząco opłaty za dostęp do chmury Pixate - do 5 dol. za miesiąc lub 50 dol. za rok.

Kwoty przeznaczonej na to przejęcie nie ujawniono. Zespół Pixate teraz ma teraz zostać włączony w struktury Google'a. Nic nie wskazuje jednak na to, aby oznaczało to koniec Pixate. Można się spodziewać, że oprogramowanie będzie dalej rozwijane i w dalszym ciągu pozostanie bezpłatne. Zresztą sam Google zapowiada to na swoim blogu. Dla nowego właściciela taki model jest zdecydowanie bardziej opłacalny. Google musi stale rozpieszczać deweloperów, jeśli chce, aby ci korzystali z jego technologii i rozwiązań.

Równolegle kalifornijska firma poinformowała o aktualizacji narzędzia Form do wersji 1.3. Jest to podobne rozwiązanie, choć przeznaczone do prototypowania aplikacji bezpośrednio na iOS. Nowa wersja to szereg usprawnień pod kątem wykorzystania najnowszych komponentów Material Design, a także możliwość wyświetlania elementów z płynnością 60 fps. Razem z Pixate programy te mają stanowić trzon Google'a, jeśli chodzi o narzędzia do projektowania interfejsu.

Jak to wszystko wpłynie na zwykłych użytkowników? Rezultat może być tylko jeden - więcej aplikacji bazujących na Material Design. Fani tej stylistyki będą zachwyceni - pozostali już mniej. Google skupia w swoim portfolio coraz większą liczbę spójnych narzędzi , co czyni jego ofertę bardzo atrakcyjną dla deweloperów. Jednocześnie to też krok w kierunku ekspansji na inne platformy, gdzie wykorzystanie technologii i rozwiązań Google'a jest póki co ograniczone.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu