Ciekawe strony

Problem z doborem tapety? Oto kolekcja fantastycznych zdjęć od Binga

KK
Konrad Kozłowski
26

Myślę, że każdy z nas lubi ustawić ładną, ciekawą i schludną tapetę jako tło pulpitu na komputerze lub na urządzeniu mobilnym. Nie zawsze jednak wiemy jakiej konkretnie grafiki czy zdjęcia poszukujemy i ja w takich momentach zazwyczaj sięgam po... Bing. Wyszukiwarka Microsoftu od zawsze, codziennie...

Myślę, że każdy z nas lubi ustawić ładną, ciekawą i schludną tapetę jako tło pulpitu na komputerze lub na urządzeniu mobilnym. Nie zawsze jednak wiemy jakiej konkretnie grafiki czy zdjęcia poszukujemy i ja w takich momentach zazwyczaj sięgam po... Bing. Wyszukiwarka Microsoftu od zawsze, codziennie serwuje nam interesujące zdjęcie w tle, dlaczego więc nie mielibyśmy z tego faktu skorzystać?

Prostota i czytelność to cechy, które bez wątpienia wyróżniają główną stronę Google na tle innych - do tej pory firma nie zdecydowała się na umieszczenie choćby na chwilę reklamy w tym miejscu. Swoją drogą ciekawe ile by to reklamodawcę kosztowało? Wracając jednak do Binga, muszę przyznać że idea Microsoftu bardzo mi się spodobała - każdego dnia podczas korzystania z wyszukiwarki można podziwiać zupełnie nowe zdjęcie. Większość z nich doskonale nadaje się na tło, a Microsoft świetnie zdaje sobie z tego sprawę, dlatego przygotowana zostła strona o tytule Bing Homepage Gallery.

Dzięki niej możemy przejrzeć wszystkie, tak, wszystkie zdjęcia które wykorzystane zostały przez Microsoft na przestrzeni ostatnich 5 lat! Z miejsca pobrać można najlepsze zdaniem Microsoftu zdjęcia, które są zamknięte w jednej paczce. Bez problemu podzielimy się stroną w sieci (portale społecznościowe i e-mail), a także... skorzystamy z filtrów, dzięki którym możemy wybrać tematykę zdjęć, kolorystykę, a nawet region świata, który nas interesuje.

Każde zdjęcie możemy pobrać albo zapisać bezpośrednio na dysku OneDrive, co zapewne ucieszy użytkowników tej usługi. Gdyby tego było mało, po wybraniu któregokolwiek ze zdjęć wyświetlona zostanie także krótka informacja o okolicznościach zrobienia fotografii - według mnie coś fantastycznego. Oczywiście w Sieci znajdziemy niezliczoną liczbę serwisów oferujących zdjęcia, po których ujrzeniu od razu zapragniemy uczynić je naszą tapetą, ale katalog Binga jest w mojej ocenie jednym z najlepszych jaki można znaleźć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

zdjęciafotografiafotoBing