Aplikacje webowe

Problem różnych stref czasowych rozwiązany

GU
Grzegorz Ułan
14

Codziennie trafia do nas na skrzynkę kilka mniej lub bardziej przydatnych rozwiązań z dziedziny technologii internetowych. Jedne są powieleniem innych, inne oferują ładniejszą oprawę czy użyteczniejsze funkcje. Dziś dostałem link do serwisu oferującego animowany plik graficzny z odliczaniem czasowym...

Codziennie trafia do nas na skrzynkę kilka mniej lub bardziej przydatnych rozwiązań z dziedziny technologii internetowych. Jedne są powieleniem innych, inne oferują ładniejszą oprawę czy użyteczniejsze funkcje. Dziś dostałem link do serwisu oferującego animowany plik graficzny z odliczaniem czasowym, które można wstawić na swoją stronę czy podstronę z jakimś wydarzeniem.

Czy jest innowacyjny? Istnieją już podobne rozwiązania w postaci gotowych widżetów do WP czy innych CMS-ów, ale ten oferuje jedną ważną dodatkową funkcję w postaci aktualizacji w czasie rzeczywistym w aktualnej strefie czasowej użytkownika.

Wprawdzie nasz kraj obejmuje jedna strefa czasowa, ale rozwiązanie to można zastosować przy organizacji jakiś międzynarodowych wydarzeń czy też odliczania do uruchomienia nowej wersji serwisu.

zegar

Widżet można dostosować kolorystycznie do naszej strony, a po zdefiniowaniu czasu końcowego w naszej strefie czasowej wstawić w kodzie strony, jak normalny obrazek.

sd

Jeśli zaznaczymy w opcjach animację, obrazek u końcowego użytkownika będzie się wyświetlać w takiej postaci jak wyżej - aktualizowany w czasie rzeczywistym, bez tej opcji będzie to statyczny czas, zmieniający się dopiero po odświeżeniu strony.

Osobiście będę korzystał z tego serwisu do określania dokładnej godziny startu rożnego rodzaju konferencji technologicznych, odbywających się w różnych częściach świata w przeróżnych strefach czasowych. Czasem zdarzało mi się, korzystając tylko ze swojej wiedzy o różnicy czasu, błędnie ją oceniać o godzinę czy nawet dwie:). Wiem, że są do tego jakieś rozszerzenia do przeglądarek, strony z mapami stref, czy aplikacje w telefonie, ale ile razy z tego korzystałem, po jakimś czasie zawsze lądowało to w koszu. To na stałe zagości w moich ulubionych, jako wygodne narzędzie do określania stref czasowych w rożnych zakątkach świata.

Adres do serwisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

widget