Aplikacje webowe

Kompilator i edytor języków programowania do współpracy online z chatem audio/wideo

Grzegorz Ułan
Kompilator i edytor języków programowania do współpracy online z chatem audio/wideo
30

Narzędzi do współpracy online przy tworzeniu różnego rodzaju projektów mamy w internecie pod dostatkiem. Wiele jest też takich, w których zmiany wprowadzane są w czasie rzeczywistym i połączone są z czatem tekstowym. Czasem jednak, jak w przypadku programowania, wygodniej jest pracować konsultując s...

Narzędzi do współpracy online przy tworzeniu różnego rodzaju projektów mamy w internecie pod dostatkiem. Wiele jest też takich, w których zmiany wprowadzane są w czasie rzeczywistym i połączone są z czatem tekstowym. Czasem jednak, jak w przypadku programowania, wygodniej jest pracować konsultując się na bieżąco ze współpracownikiem bez odrywania rąk od pracy.

Wtedy najczęściej posiłkujemy się Skypem lub innym programem do komunikacji online. Twórcy CodeBunk postanowili połączyć te funkcję w jednym serwisie.

Do serwisu logujemy się przy użyciu konta z GitHub, Facebooka bądź Twittera. Do dyspozycji mamy kilka języków programowania. Na przykład PHP, Javascript, Perl czy Ruby. Po uruchomieniu danej pozycji kopiujemy link docelowy do naszej strony i udostępniamy współpracownikowi.

W każdej chwili możemy uruchomić dotychczasowe wspólne dzieło, a efekt wynikowy wyświetli się po prawej stronie. Chat dostępny jest u dołu ekranu, w każdej chwili możemy go schować, jeśli akurat przeszkadza lub zbytnio rozprasza, pozostawiając w tle możliwość komunikacji tylko głosowej.

To w zasadzie wszystkie funkcje. Z dostępnych opcji jest również możliwość udostępniania naszego programowania w trybie tylko do odczytu, przydatne w różnego rodzaju kursach czy nawet prezentacji swoich umiejętności potencjalnym pracodawcom.

Zapraszam jeszcze do obejrzenia filmiku instruktażowego, jeszcze w okrojonej wersji serwisu, ale pokazujący w skrócie jego działanie.

A więc życzę miłego i efektywnego wspólnego programowania:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

audio