Polska

Prezydent Andrzej Duda użyje Facebook Mentions w dniu zaprzysiężenia!

Tomasz Popielarczyk
Prezydent Andrzej Duda użyje Facebook Mentions w dniu zaprzysiężenia!
54

Nie ukrywam, nie sądziłem, że kiedykolwiek nastąpi chwila, w której docenię polskich polityków za efektywne wykorzystywanie mediów społecznościowych. Nowy prezydent Polski, Andrzej Duda jednak zdecydowanie na to zasługuje, bo okazał się całkiem nieźle rozumieć, o co w tym całym cyrku chodzi. O co ch...

Nie ukrywam, nie sądziłem, że kiedykolwiek nastąpi chwila, w której docenię polskich polityków za efektywne wykorzystywanie mediów społecznościowych. Nowy prezydent Polski, Andrzej Duda jednak zdecydowanie na to zasługuje, bo okazał się całkiem nieźle rozumieć, o co w tym całym cyrku chodzi. O co chodzi?

Facebook dopiero co ogłosił, że jego aplikacja Mentions służąca osobom publicznym do budowania wizerunku, monitorowania wzmianek i utrzymywania relacji z fanami otrzyma nową funkcję - Live for Facebook Mentions. Jak sugeruje nazwa, chodzi o transmisje na żywo. Zatem każdy może wykorzystać telefon lub tablet i za pomocą Mentions zainicjować streaming w czasie rzeczywistym. Fani na Facebooku nie tylko uzyskają dostęp do utworzonej w ten sposób relacji, ale też będą mogli ją komentować, lajkować i udostępniać. Po zakończeniu transmisji wideo będzie natomiast dalej dostępne do obejrzenia. Nie jest to żaden hit ani innowacja, bo internet zna już streaming na żywo. Od jakiegoś czasu jest przecież dostępny na wielu innych platformach - z mobilnymi Periscope i Meerkat na czele.. Na pewno rzuca to nowe światło na rywalizację na linii YouTube - Facebook.

Nie to jednak w tym wszystkim jest najciekawsze, a informacja, że jedną z pierwszych osób na świecie, które wykorzystają Live for Facebook Mentions jest nowy prezydent Polski, Andrzej Duda. Jak informuje serwis społecznościowy (a także sam zainteresowany na swoim fanpage'u), nowy prezydent tuż po zaprzysiężeniu ma przeprowadzić transmisję na żywo i wystąpić przed internautami. Będzie ją mógł obejrzeć każdy, kto odwiedzi oficjalnego fanpage'a prezydenta. Brzmi nieźle, prawda? W oficjalnym komunikacie Facebooka czytamy:

Jednym z pierwszych polityków na świecie i zarazem pierwszym politykiem w Polsce, który skorzysta z Live for Facebook Mentions, będzie nowy prezydent Polski. Andrzej Duda połączy się na Facebooku za pośrednictwem transmisji na żywo w szczególnej dla niego chwili - dniu zaprzysiężenia.

Transmisja będzie dostępna na oficjalnej stronie Andrzeja Dudy na Facebooku. Osoby, którym nie uda się obejrzeć relacji na żywo, będą mogły później odtworzyć materiał na stronie prezydenta.

Tym sposobem Duda znalazł się w gronie gwiazd i celebrytów, które również już testują nowy mechanizm. Jak czytamy na blogu Facebooka, są to: Dwayne The Rock Johnson, Serena Williams,Luke Bryan, Ricardo Kaká, Ashley Tisdale, Lester Holt, Martha Stewart, Michael Bublé i inni.

Politycy już od dawna mniej lub bardziej efektywnie wykorzystują media społecznościowe - szczególnie w okresie przedwyborczym. Nie pamiętam jednak, żeby debiut nowej funkcji największego na świecie serwisu społecznościowego zbiegł się z taką informacją. Ogłoszenie nowej funkcji oraz zapowiedź streamingu pojawiły się w tym samym czasie, a więc śmiało można stawiać, że polski oddział Facebooka współpracował z prezydentem elektem. Trzeba przyznać, ze odwalili kawał dobrej roboty, bo trudno o lepszą promocję dla Live for Facebook Mentions. Podejrzewam, że sam Andrzej Duda również na tym skorzysta.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaFacebookpolitykahot