Sony

Sony wyznacza nową datę prezentacji PlayStation 5. To już w tym tygodniu

Kamil Świtalski
12

Jeżeli odliczaliście już dni do czwartkowej prezentacji PlayStation 5 i gier które trafią na konsolę to nie mam dobrych wiadomości. Firma zdecydowała się przełożyć imprezę.

Prezentacja gier z PlayStation 5 już w ten czwartek

Możliwości nowej konsoli zobaczymy już w ten czwartek, 11 czerwca o godzinie 22:00. Nie wiadomo, czy zobaczymy samą konsolę - zapowiedziane zostały tylko pokazy gier, które będą transmitowane w 1080p i 30 fps.

Wcześniejsza treść newsa:

Na nadchodzący czwartek Sony zapowiedziało imprezę, w ramach której mielibyśmy zobaczyć pierwsze gry na PlayStation 5 w akcji. Poza nimi najprawdopodobniej — również skrzyneczkę, którą stawiać będziemy w okolicach telewizora, czyli samą konsolkę. Ale niestety — ze względu na obecne światowe wydarzenia, japoński koncern odwołał zaplanowaną prezentację.

Prezentacja PlayStation 5 odwołana. Nowa data imprezy nie jest jeszcze znana

Kilka godzin temu na oficjalnym koncie twitterowym Sony opublikowało wiadomość o treści:

Postanowiliśmy przełożyć wydarzenie PlayStation 5 zaplanowane na 4 czerwca. Rozumiemy, że gracze na całym świecie są podekscytowani zapowiedziami gier na PS5, nie uważamy jednak, by to był odpowiedni czas na świętowanie i na razie chcemy się wstrzymać, i pozwolić usłyszeli ważniejszym głosom być usłyszanym.

Naturalnie to żadna tajemnica, że firma zdecydowała się przenieść wydarzenie ze względu na sytuację w Stanach Zjednoczonych i odbywające się tam od kilku dni protesty. Na tę chwilę nie wiemy kiedy możemy spodziewać się obiecnej prezentacji gier — ale Sony, podobnie jak m.in. Google które przełożyło zaplanowaną na środę prezentację Androida 11, postanawia usunąć się w cień i nie rozpychać łokciami w takim czasie ze swoimi PRowymi zagraniami.

Współpraca: Konrad Kozłowski

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu